Displio: bezdrátový E-Ink displej s programovatelnými widgety

Displio titul

Displio je zařízení osazené 2,7palcovým E-Ink displejem s širokými možnostmi využití. Tato malá krabička umožňuje zobrazovat například informace o počasí, nadcházející události z kalendáře, aktuální ceny akcií, upozornění na příchozí e-mail či jinou notifikaci a mnoho dalšího. Aktuálnost všech zobrazovaných informací přitom zajišťuje přímé připojení na internet skrze Wi-Fi.

Princip fungování je velmi jednoduchý, pomocí speciální aplikace pro telefony s Androidem nebo iOS lze nakonfigurovat widgety, které se na tomto bezdrátovém displeji budou zobrazovat. V současnosti je pro Displio k dispozici celkem 13 widgetů, tvůrci však slibují, že další brzy přijdou. Krom toho mají v plánu vydat vývojářské API, díky kterému bude možné vytvářet widgety vlastní. Díky zabudovanému reproduktoru může Displio na notifikace upozorňovat také zvukovým signálem.

Displio je kompletně bez tlačítek. Ruční obnovení widgetu provedete poklepáním na tělo přístroje nebo zatřepáním s ním. K přepnutí widgetu dojde po překlopení zařízení na boky. Displio bude k dispozici v 7 barvách nebo ve speciální dřevěné edici. Dobíjení integrované baterie je řešeno pomocí klasické micro USB nabíječky. Výdrž této baterie sice tvůrci Displia neuvádějí, nicméně díky použití úsporného E-Ink displeje by měla být na dostatečné úrovni.

Displio je momentálně ve fázi shánění financí, nutných pro jeho sériovou výrobu. K tomu využívá známý crowdfundingový server Kickstarter, kde tento projekt získal již 40% z potřebných 65 000$, přičemž do konce kampaně v těchto chvílích zbývá ještě měsíc. Pokud se vám nápad na tento bezdrátový displej líbí a rádi byste si jej pořídili, na Kickstarteru jej pořídíte od 99$ (cca 2500 Kč), což není zrovna málo.

Displio 6

Co na nápad bezdrátového E-Ink displeje Displio říkáte?

Zdroje: Kickstarter.com, TechCrunch.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)