TOPlist

Disk Google přináší možnost, kterou měl mít už dávno! Oceníte ji hlavně v noci

Disk Google
  • Disk Google konečně dostává dlouho žádanou možnost
  • Ve webovém rozhraní si lze nastavit tmavý režim
  • Možná chvíli potrvá, než se volba zpřístupní i vám

Cloudová služba Disk Google se ve svém webovém rozhraní konečně dočkává oficiální podpory pro tmavý režim. Zatímco na chytrých telefonech tahle možnost funguje již delší dobu, uživatelům, kteří platformu používají především na počítači, temný motiv dlouhodobě scházel.

Přidání tmavého režimu bylo i podle samotného Googlu vysoce žádané a my se tomu vlastně vůbec nedivíme. Mnoho uživatelů už aplikace či sociální sítě s bílým rozhraním vyloženě odpuzují a frustrace jim přeroste přes hlavu, když danou službu chtějí využívat v noci. Když pomineme čistě subjektivní faktor toho, jaký motiv se komu líbí více, černá barva je v tomhle specifickém případě lepší, poněvadž při pohledu na ni tolik nepálí oči.

Abyste povolili tmavý režim v Disku Google, stačí si jej otevřít a prostřednictvím ozubeného kolečka v pravé horní části zamířit do nastavení. V kolonce „Vzhled“ pak stačí zvolit možnost „Tmavá“.

Je nutné podotknout, že možná chvíli potrvá, než se temný mód zpřístupní i vám – mně kupříkladu funguje jenom na dvou ze tří účtů. Ve srovnání s březnem, kdy jsme vás o tmavém režimu informovali poprvé, je ale nyní možnost daleko rozšířenější.

Jak často používáte Disk Google v prohlížeči?

Zdroje: Google, Android Police, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)