TOPlist

Disk Google se potýkal s problémy, pro část uživatelů byl nedostupný

disk_google_problemy_ico

Cloudové úložiště Disk Google se v noci na dnešek potýkalo s vážnými problémy. Mnoho uživatelů tak místo svých dokumentů a souborů narazilo jen na hlášku „The server encountered an error. Please try again later.“ („Na serveru došlo k chybě. Zkuste to prosím později.“). Vyhledávací gigant problém uznal a záhy na to začal pracovat na jeho odstranění.

Google začal rychle pracovat na odstranění problému Google začal rychle pracovat na odstranění problému

Problémy s cloudem Disk Google mělo jen 1,5 % uživatelů

Ještě v deset večer našeho času nebylo zřejmé, co vlastně potíže způsobilo. Podle prohlášení Googlu se však dotkly jen 1,5 procenta uživatelské základny. To se sice nezdá jako vysoké číslo, ale protože je Disk Google v hojné míře používán jednotlivci i firmami jako součást jejich každodenního workflow, takže i relativně nízké procento znamená mnoho naštvaných zákazníků.

Dle nezávislého měření dostupnosti downdetector.com nastaly problémy kolem šesté hodiny večerní našeho času. Kolem desáté večer začal počet hlášení rapidně klesat, o půlnoci už bylo možné situaci považovat za vyřešenou.

Statistiky DownDetector.com Statistiky DownDetector.com

Podobně mluví i oficiální stránka Google Drive – Service Details, kde Google v 17:50 informoval, že zkoumá hlášení o potížích se službou Disk Google. Následovalo několik aktualizací, podle kterých se na problému stále pracovalo, až ve 23:11 našeho času vyhledávací gigant oznámil, že problém bude vyřešen.

Informace o průběhu řešení výpadku služby Disk Google Informace o průběhu řešení výpadku služby Disk Google

Samozřejmě nemohla chybět omluva zákazníkům: „Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme za trpělivost a trvalou podporu. Ujišťujeme vás, že ve společnosti Google je spolehlivost systému na prvním místě a snažíme se zvyšovat kvalitu našich systémů i nadále.“

Potíže zaznamenali i uživatelé Hangouts

Kromě Disku hlásilo několik uživatelů také potíže s „internetovým kecálkem“ Hangouts. Jak ukazují podrobnosti o službě, v tomto případě začaly problémy taktéž v 17:50, vyřešit se je povedlo ve 21:48. O možné souvislosti mezi oběma událostmi můžeme jen spekulovat.

Informace o průběhu řešení výpadku služby Hangouts Informace o průběhu řešení výpadku služby Hangouts

S trochou ironie můžeme konstatovat, že potíže Disku Google ukazují, že cloudová úložiště sebou nesou určitá rizika, kvůli kterým nejsou paměťové karty až takovým přežitkem minulosti, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Zdroje: androidauthority.com, downdetector.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)