Diamantové sklo má být odolnější než Gorilla Glass

diamantove-sklo-odolnejsi-n

Krátce před představením telefonu Apple iPhone 6 v roce 2014 kolovaly zvěsti, že tento model bude mít čelní stranu krytou safírovým sklem. Později se ukázalo, že výrobce použil levnější minerální sklo. Safírové provedení by totiž znamenalo výrazně vyšší náklady a složitější výrobní proces. 128GB verze telefonu HTC U Ultra s tímto sklem stála 920 amerických dolarů (asi 23 400 Kč). Ke slovu se v segmentu chytrých hodinek a telefonů dost možná do konce roku 2017 dostane další novinka – diamantové sklo.

Diamantové sklo Mirage Diamond Glass Diamantové sklo Mirage Diamond Glass

Jaké výhody bude mít diamantové sklo?

Adam Khan, generální ředitel společnosti Akhan Semiconductor, oznámil vydání omezené edice tvrzeného skla Gorilla Glass 5 potaženého diamantovou vrstvou. Novinka byla pojmenována Mirage Diamond Glass a ve srovnání s původní verzí od Corningu až šestkrát vyšší odolnost a desetkrát vyšší tvrdost. Kromě toho nabídne takové sklo také čistší a jasnější obraz. Výrobce mimo jiné zmiňuje i další pozitivní dopad – chlazení, díky kterému bude zařízení ve srovnání s normálním sklem až 800x chladnější. Náklady na tuto variantu nebyly zveřejněny, ale bezesporu můžeme očekávat, že půjde o drahou záležitost.

https://youtu.be/lM6Jq7Vylnk

Výroba bude značně omezená

Společnost Akhan Semiconductor také uvedla, že bude dodávat toto sklo pouze jedinému výrobci chytrých telefonů a jednomu výrobci chytrých hodinek. Unikátní ochrana bude k dispozici pouze pro jeden milion chytrých hodinek a deset až třicet milionů telefonů. Jména výrobců, kteří se do experimentu zapojili, nebyla zveřejněna. Důvodem takto omezené edice je především náročný výrobní proces, nicméně svou roli hraje i marketing, stavějící na exkluzivitě. Můžeme tedy očekávat, že diamantové sklo uvidíme buď na produktech nějakého menšího výrobce, nebo na limitované edici nějaké vlajkové lodi.

Proti safírovému sklu má diamantové výhodu v nižší křehkosti, díky které ho lze lépe ohýbat. To by mohlo mít ohlas u výrobců, kteří stále častěji eliminují boční hrany kolem obrazovky zahnutím krycího skla. Kromě toho může být diamantové sklo také levnější na výrobu.

Co říkáte na diamantové sklo? Který výrobce telefonů ho podle vás nabídne?

Zdroje: 4pda.ru, phonearena.com, cnet.com, mobilenapps.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)