Výrobce smartphonů spojil síly s designéry BMW, co říkáte na výsledek?

Tecno designéry BMW

K tomu, že technologické firmy spojí své síly se světoznámým designerským studiem sice nedochází úplně každý den, nicméně podobné produkty jsme si již zvykli vídat. Své o tom ví například značky Acer či Huawei, které udržují partnerství se známým studiem Porsche Design. Dalším výrobcem, který by rád přidal slavné jméno pod vzhled svého produktu je pak Tecno, které ale své síly spojilo s designéry BMW a vytvořilo speciální edici svého smartphonu Tecno Spark 9 Pro Sport Edition.

Tecno se spojilo s designéry BMW

Jak už název napovídá, novinka po hardwarové stránce vychází ze smartphonu Tecno Spark 9 Pro a v tomto ohledu tak nijak neoslní. Spoléhá na čipset Mediatek Helio G85 kombinovaný se 4 GB RAM a 128GB úložištěm. IPS displej má úhlopříčku 6,6″, FullHD rozlišení a 60Hz obnovovací frekvenci a na zádech se nalézá 50MPx primární fotoaparát ve společnosti hned dvou „podpůrných“ senzorů. O výdrž se zde stará 5 000mAh baterie a podporováno je maximálně 18W nabíjení. Můžeme si tak jen povzdechnout, že výrobce pro toto spojení nevyrukoval s hardwarově lépe vybaveným smartphonem.

Zmíněný design má konkrétně na svědomí studio Designworks vlastněné přímo BMW. Jeho kreativní ředitel pak neopomenul vyzdvihnout, jak pro ně byla práce na tomto smartphonu inspirativní, protože se jedná o jejich prvotinu ze světa chytrých telefonů. Navíc je dle něj smartphone, podobně jako automobil, velmi osobní záležitostí a vyjádřením samotného majitele. Studio Designworks nicméně smartphone nepřepracovala úplně od nuly. Dá se říct, že vzala již existující základ a „pouze“ vybrala použité materiály, barvy a povrchy. Inspirací jí pak pro tento počin byl krystal a fanoušci BMW si jistě povšimnou také drobného pomrknutí k nim v okolí fotoaparátů na zádech smartphonu.

Jak se vám smartphone Tecno Spark 9 Pro Sport Edition po stránce vzhledu líbí?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)