Google představí Pixel 4a jako konkurence pro iPhone SE už možná velmi brzy

google pixel 4a datum představení

O nadcházejícím telefonu od Googlu jsme toho slyšeli opravdu hodně. Tedy, až na jeden podstatný detail. Kdy ho hodlá Google vypustit mezi lidi? Původně se předpokládalo, že ho společnost představí na konferenci I/O v květnu, ovšem ta byla zrušena. Nyní díky německému blogu German Caschys Blog známe pravděpodobně datum vydání Pixel 4a.

Datum vydání Pixel 4a: je telefon za dveřmi?

Tomu se totiž podařilo získat některé z interních dokumentů Vodafone Germany, kde je uvedeno, že bude u nich telefon dostupný od 22. května. Vzhledem k tomu, že se tomuto blogu podařilo v minulosti odhalit datum odhalení rok starého Pixelu 3a nemáme důvod této informaci nevěřit. Google by měl samotný telefon představit o deset dní dříve, tedy 12. května.

Pixel 3a byl také dostupný ve stejný čas u Vodafone v Německu, tak i na globálním trhu. Co se týče samotné výbavy telefonu, tak přední stranu bude pokrývat 5,81″ OLED panel s rozlišením 2340 x 1080 pixelů. Pod kapotou pak nalezneme čipset Snapdragon 730, přičemž dostaneme na výběr ze dvou variant – 64 a 128 GB. U obou dvou modelů bude kapacita RAM paměti 6 GB. Pixel 4a bude stát přibližně 399 dolarů, tedy asi 11 tisíc korun i s daní. Bude tedy o asi 2 tisíce levnější, než jeho konkurent – iPhone SE.

Těšíte se na Google Pixel 4a?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)