Další update pro Nexusy: Google vydává Android 4.4.4

Další update pro Nexusy: Google vydává Android 4.4.4

Většina uživatelů telefonů a tabletů Nexus a Google Play Edition se teprve nedávno dočkala aktualizace na Android 4.4.3 (leckteří ovšem ještě stále čekají) a už tu máme další minoritní update operačního systému.

Google totiž včera uvolnil Android 4.4.4 – nejprve se na webu objevily obrazy (“factory image”) této verze v sestavení KTU84P bez jakéhokoli oznámení nebo informace o tom, co nová verze přináší, krátce poté začali první majitelé Nexusů 5 hlásit dostupnost aktualizace skrze OTA (“Over The Air” – “vzduchem”). V případě standardního způsobu updatu budou uživatelé stahovat asi 2,5 MB velký instalační balíček.

Další update pro Nexusy: Google vydává Android 4.4.4 Další update pro Nexusy: Google vydává Android 4.4.4

Obrazy nebyly vydány pro Nexus 7 [2013] (Mobile) a samozřejmě ani starší zařízení, jako jsou Nexus Q, Galaxy Nexus a Nexus S.

Jedná se o relativně malou aktualizaci, která v podstatě zahrnuje několik bezpečnostních záplat, což potvrzuje i web amerického mobilního operátora Sprint. Podle manažera pro Android Engineering Program Saschy Prütera aktualizace řeší především chybu CVE-2014-0224, která byla objevena v OpenSSL po notoricky známém odhalení bezpečnostní díry známé pod označením “Heartbleed”. Podle Prütera budou další informace o aktualizaci k dispozici během následujících 48 hodin.

Někteří majitelé Nexusů 5 se již updatu na Android 4.4.4 dočkali Někteří majitelé Nexusů 5 se již updatu na Android 4.4.4 dočkali

Očekáváme, že po Nexusech dostanou aktualizaci na Android 4.4.4 zařízení série Google Play Edition a také Motorola Moto X. S ohledem na závažnost opravované bezpečnostní chyby “Heartbleed” předpokládáme, že na novou verzi budou aktualizovat své aktuální telefony a tablety také všichni velcí výrobci.

Dostal váš Nexus aktualizaci na Android 4.4.4? Neváhejte a podělte se o tuto informaci v diskuzi pod článkem s ostatními čtenáři!

Zdroje: Android Central, Android Central, Factory Images for Nexus Devices, CNET, Android and Me, Droid Life, Android Authority, Android Headlines, Phandroid, Android Police, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (45)