Currency FX: převodník měn, se kterým vás nikdo neošidí

currency_fx_ico

Currency FX je konvertor měn, který nabízí vše, co byste mohli potřebovat v souvislosti s převodem peněz mezi různými národními a regionálními měnami. Aplikace podporuje více než 150 měn a cenných komodit, včetně údajů o historii a grafu vývoje kurzu až pět let zpět. Poslední aktualizace přišla s rozhraním ve stylu Material, zařadila kurzy Bitcoinu a vylepšila uživatelské rozhraní pro tablet.

Co Currency FX slibuje?

V Obchodě Play se dočtete, že Currency FX je převodník měn, poskytující aktuální směnné kurzy a ceny drahých kovů. Přepočty usnadňuje rychlé a efektivní uživatelské rozhraní. Na jedné obrazovce se dozvíte veškeré informace, které potřebujete:

 • nejnovější směnné kurzy (např. dolaru, eura)
 • graf vývoje kurzu (např. eura k dolaru a dolar k libře)
 • grafy kurzů měn
 • seznam oblíbených měn
 • novinky
 • rychlé vyhledávání požadované měny prostřednictvím kódu, země, nebo názvu měny


Z dalších schopností, vlastností a funkcí jmenujme:

 • Aktuální směnné kurzy pro více než 150 světových měn a pět kovů, včetně zlata a stříbra.
 • Grafy pro analýzu trendů směnného kurzu v období 1 den/5 dní/1 měsíc/3 měsíce/1 rok/5 let.
 • Seznam oblíbených měn, ve kterém snadno uvidíte kurzy zvolených měn vůči vybrané základní měně.
 • Mějte přehled o dění díky nejnovějším informacím o měnách.
 • Automatické aktualizace s možností výběru intervalu.
 • Offline mód umožňující převod měn bez připojení k Internetu.
 • Zobrazení částky až na pět desetinných míst.

Jak Currency FX funguje v praxi?

Aplikaci Currency FX ve verzi 1.3.0 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s Androidem 5.1.1 Lollipop. Po prvním spuštění si program vytvořil databázi a stáhnul seznam měn. Pak jsme se ocitli v jednoduchém prostředí, které je okamžitě pochopitelné.

Prostředí aplikace Currency FX Prostředí aplikace Currency FX

V prvním řádku se volí měny: tedy ze které měny do jaké chcete převádět. Výběr je opravdu široký – jak již zaznělo výše, Currency FX ovládá více než 150 různých měn.

O řádek níže lze zadávat částku k převodu. K zadání slouží kalkulačka, na níž lze provádět i jednoduché operace, jako je sčítání, odčítání, násobení, dělení a práce s procenty. Nutno podotknout, že kalkulátor ale nerozlišuje priority a operace zpracovává v tom pořadí, v jakém je zadáte.

Ještě níže se okno aplikace horizontálně rozděluje na poloviny, přičemž dolní půlka obrazovky nabízí celkem tři sekce, mezi nimiž lze přepínat tlačítky.

To je z hlavního okna Currency FX vše. Vynechali jsme jen jedno tlačítko v horní nástrojové liště a kontextovou nabídku.

Tlačítko s obrázkem budíku slouží k nastavení upozornění. Můžete se nechat upozornit buď na nějakou zprávu, nebo cenu. V prvním případě si zvolíte měnu a frekvenci kontroly, aplikace vás pak upozorní, pokud některé ze sledovaných médií bude informovat o vámi sledované měně. Druhá varianta je dostupná jen v placené verzi Pro a slouží k upozornění, když zvolená měna dosáhne zadané ceny.

V kontextové nabídce najdete následující položky:

 • Set theme – volba světlého či tmavého grafického tématu programu.
 • Remove Ads – odstranění reklamy, ke kterému dojde po zakoupení verze Pro.
 • Manage Price Alerts – správa upozornění na cenu.
 • Manage News Alerts – správa upozornění na novinky.
 • More Settings – nastavení parametrů aplikace, jako je počet desetinných míst, formát času, automatické aktualizace a jejich frekvence či výběr jazyka (čeština bohužel chybí).

Resumé

Currency FX je aplikace, která se specializuje na jednu věc, a dělá ji dobře, což ji předurčuje k úspěchu. Základem dobrého programu jsou v tomto případě aktuální kurzy více než 150 měn z celého světa. K tomu bychom měli připočítat jednoduché a snadno pochopitelné prostředí, které sice nekomunikuje česky, nicméně to není v tomto případě zásadní problém.

Užitečnou funkcí jsou grafy vývoje kurzů v průběhu času, ze kterých lze zjišťovat tendence za posledních až pět let. Třešničkou na dortu jsou pak aktuality ze světa měn a upozorňování na ty, jež vás zajímají.

Aplikaci si dosud stáhlo více než sto tisíc uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,4. Asi 7 MB velký balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 2.3 a novějším.

Placená verze přijde na 52 Kč, proti variantě zdarma neobsahuje reklamní proužky, přidává možnost upozornění na cenu zvolené měny a widget na domovskou obrazovku.

Currency FX Exchange Rates
Currency FX Exchange Rates
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)