Čtenáři doporučují: Aplikace a hry pro nejmenší

SA_doporucuje_pro_nejmensi2

Před dvěma týdny jsme Vám v rámci pravidelného cyklu SvětAndroida doporučuje představili aplikace a hry pro nejmenší. Jak se stalo dobrým zvykem, podělili jste se s námi také o své vlastní tipy a ty teď můžeme představit ostatním čtenářům. Kterými aplikacemi a hrami tedy můžete děti dále zabavit?

Batolata ve věku 1-3 roky

“Ťukací” aplikace

Minule jsme zmínili Toddler Tapping Zoo (fotografie zvířat doprovázené zvuky), čtenář Alt nám doporučil podobně laděné Farm Animal Sound a Farm Animals, kde je několik kreslených zvířat, která reagují na dotyk animací a zvukem. Fotografie zvířat pak nabídne aplikace Zvířecí zvuky, kterou doporučil Jiří Beneš. Aplikací tohoto typu najdete v obchodě Play po zadání “animal sounds” přehršel, o další pěkně zpracované úlovky se pak s námi můžete podělit v komentářích.

Farm Animal Sounds

Farm Animal Sounds
noplace development
Verze1.4 (26. 1. 2011)
Velikost5,0 MB
1.5+


Zdarma

Farm Animals
airologyapps.com
Verze1.0 (1. 12. 2009)
Velikost396 kB
1.5+


Zdarma

Zvířecí zvuky
Zell Enterprises
Verze1.3.1 (20. 2. 2012)
Velikost3,8 MB
1.5+


Zdarma

Alt dále doporučuje stejně jako další čtenář Thomas hudební aplikaci Kids Song Machine, ve které se v roztomilých interaktivních animacích představuje několik anglicky zpívaných písniček.

Kids Song Machine

Kids Song Machine
Talking Toys
Verze1.0.2 (9. 8. 2010)
Velikost7,5 MB
1.6+


36,79 Kč


Zdarma

Od Thomase pochází také tip na hry AniWorld animal kids game a Funny Race. AniWorld i ve verzi zdarma nabízí spoustu domácích i divokých zvířat, každé zvíře má několik fotografií a zvukových projevů, je možné je zkusit nakrmit odpovídající stravou, nebo se podívat, jak se liší mládě od dospělého. V placené verzi zmizí reklamní banner a odemknou se další zvířata.

AniWorld free animal kids game

AniWorld kids animals fun game
Mtoddlearn
Verze1.10 (9. 3. 2012)
Velikost38 MB
2.1+


55,96 Kč


Zdarma

Funny Race je zábavná závodní hra, ve které spolu soupeří různá zvířátka v běhu (resp. skoku, kutálení apod. ;)). Hra v úvodu slibuje, že zlepší psychomotoriku vašeho dítka, a nabízí volbu obtížnosti 2-3 nebo 3-4 roky. Dvouletým stačí např. na zvířátko klepnout a to samo poskočí o pár metrů vpřed, starší musí provádět složitější gesta, např. obkroužit medvěda, aby se koulel. Zapeklitý je krab, u kterého se má provést gesto swipe. To se mi sice dařilo, ale krab se vždy uráčil ujít jen asi 5 centimetrů a hned se zastavil. Tímto tempem je potom nereálné kohokoliv předehnat. Zvlášť v porovnání s vosou (u které lehké pošmrdlání vede k 10metrovému skoku) se nelze ubránit dojmu, že krab je poněkud zabržděný. Snad jej autor do příští verze poladí ;)

Funny Race

Funny Race
Blue Bonzaï
Verze1.5 (19. 10. 2011)
Velikost13 MB
2.1+


36,54 Kč


Zdarma

DallasCZ doporučil několik dalších her začínajících názvem Toddler. Shodně s Altem zní první doporučení na Toddler Lock, aplikaci pro jednoduché (náhodné) kreslení, doprovázané zvukovými projevy. Jak dále napovídá slůvko Lock v názvu, aplikace se snaží zabránit nechtěnému přepnutí jinam, pro ukončení je potřeba provést speciální akci. Obecně bychom ale před plnohodnotnými uzamykači spíše varovali, dost často se v nich objevují chyby nebo problémy s nekompatibilitou s některými launchery, které mohou vést až k potížím dostat se do vlastního telefonu ;)

Toddler Lock

Toddler Lock
Marco Nelissen
Verze2.7.8 (21. 2. 2012)
Velikost279 kB
1.5+


Zdarma

Další malování v několika stylech (volná kresba, hvězdičky, ohňostroj, …) nabídne Toddler Fun.

Toddler Fun

Toddler Fun
Geekk
Verze2 (8. 8. 2011)
Velikost591 kB
2.2+


Zdarma

Baby Toy je variací na už uvedené aplikace se zvířátky. Vedle nich nabízí také zvuky hudebních nástrojů a robotů.

Baby Toy

Baby Toy
idle
Verze1.6 (14. 9. 2011)
Velikost1,4 MB
2.0+


Zdarma

Starší děti ve věku 3-6 let

Objevování předmětů, zlepšování motoriky, paměti

Alt nám poslal také tip na komplexní herní aplikaci Baby Explorer, která v sobě ukrývá hned 17 her najednou (verze zdarma jich obsahuje 7). Od jednoduchých “ťukaček” a kutálení balónku akcelerometrem pro nejmenší přes rozeznávání barev a tvarů, trénování paměti v pexesu, až po hraní na xylofon nebo kreslení. Placená verze je poněkud dražší (98 Kč), ale může se bohatě vyplatit (ať už ušetřeným časem a nervy díky “odloženým” dětem nebo jako investice do jejich schopností a dovedností ;)). Hru doprovází příjemná hudba (např. Čajkovského Louskáček).

Baby Explorer

Baby Explorer
AppQuiz
Verze4.2 (27. 1. 2012)
Velikost21 MB
2.2+


97,86 Kč


Zdarma

Řadu her od českých tvůrců (v minulém článku Chrochtátko nebo 4bambini: dávej bacha) doplňuje novinka od Pavla Blažka, Hry pro děti HD. Ta nabízí hned 4 typy her: pexeso, sestřelování letících balónků, puzzle a hledání obrázků v časovém limitu. V aktualizované verzi autor doplnil u položek menu ikonky, takže i děti bez znalosti čtení si už mohou pustit vybranou variantu i zvolit obtížnost.

Hry pro děti HD

Hry pro děti HD
Pavel Blažek
Verze1.10 (10. 3. 2012)
Velikost5,0 MB
2.1+


Zdarma

A k českým tvůrcům se vrátíme ještě jednou, minule jsme zmínili Funny Touch Screen (for kids) od Multimedia ateliéru, čtenář s nickem PM2K doporučuje i další jejich dílko, Funny Babel. V této aplikaci se děti mohou nenásilnou formou naučit pár slovíček v cizím jazyce (angličtina, španělština, slovenština, francouzština, němčina, japonština), obrázky z určitého tématického okruhu jsou doplněny nápisem a výslovností a dle zvoleného typu hry (výuka, kvíz) je třeba vybrat správnou odpověď.

Funny Babel

Funny Babel
Multimedia atelier
Verze2.7 (12. 4. 2011)
Velikost1,3 MB
1.5+


Zdarma

Dalším populárním typem her je hledání rozdílu mezi dvěma na první pohled identickými obrázky. PM2K doporučuje hry z řady Find-It, např. Find-It Disney, Simpsons, Toy Story a další.

Find It Disney

Find It Disney
Monkeypunch
Verze1.4 (16. 8. 2011)
Velikost7,21 MB
1.5+


Zdarma

Postřeh a paměť si mohou děti potrénovat také ve hře Kids Socks, kterou doporučil bertolini. V ní je potřeba párovat na prádelní šňůře oblečení stejných barev a vzorů, aby to nebylo tak jednoduché, vše je v pohybu a rozhoduje i rychlost reakcí.

Kids Socks

Kids Socks
Mimoteo
Verze2.6.2.1 (1. 2. 2012)
Velikost1,1 MB
1.6+


Zdarma

Malování a omalovánky

Na pomezí malování pro nejmenší a starší děti je Kreslení Neon, které doporučil Miklik. Jeho devizou, která přiláká i nejmladší, jsou zářivé (neonové) barvy, i možnost zvolit si v placené Deluxe verzi poutavou proměnlivou duhovou (rainbow).

Kreslení Neon

Kreslení neon
miyaware
Verze1.3 (25. 2. 2012)
Velikost34 kB
2.1+


Zdarma


33,58 Kč

Hry

Od čtenáře justme jsme dostali tip na hru Lego App4+. Jak název napovídá, zaujme už čtyřleté, kterým nabídne pestrou kombinaci stavění vozítek a monumentů z kostek lega a interakci s nimi v levelech. Konkrétně dostanete možnost sestavit si vlastní vozítko, se kterým poté projíždíte hrbolatou cestou a snažíte se posbírat všechny “mince” (reprezentované známými žlutými kulatými světly). Za každý projetý level získáte odměnu v podobě stavbičky z lega (tyto stavbičky pak vidíte také na pozadí levelů) a pokud nasbíráte mince všechny, odemknou se vám další součástky pro stavbu vozítka. Z původního nudného autíčka tak můžete udělat samochodící přibližovadlo kombinované s vrtulníkem apod.

Lego App4+

LEGO® App4+
The LEGO Group
Verze1.0 (6. 3. 2012)
Velikost15 MB
2.1+


Zdarma

Stejně jako minule zmíníme, že v tomto starším věku už si děti poradí s leckterou “normální” hrou, takže další výběr bude čistě namátkový. Pod minulým článkem nám své tipy na tyto hry zaslali Jiří Blažek, Spook a PM2K, děkujeme :).

  • Sprinkle Junior – proti verzi Sprinkle zmíněné minule mají hasiči neomezené množství vody
  • Froad – tuto hladovou žábu jsme vám představovali ve zprávičce i v únorové pařbě na víkend, a nebylo to náhodou, hra má opravdu roztomilou grafiku a děti baví
  • Fling a Thing – i tuto hru jsme vám představovali v pařbě na víkend. Prstem natahujete a vystřelujete příšerky, které musí posbírat vše na obrazovce. Velmi chytlavá a graficky příjemně zpracovaná hra
  • Can Knockdown 2 – princip hry je podobný hře Paper Toss, zde ovšem nebudeme házet papír do koše, ale srážet nejrůznější plechovky, barely apod. Fyzika vypadá velmi dobře, počty instalací i hodnocení hry mluví za vše
  • Sonic CD, Sonic 4 Episode I – kdo by neznal hbitého modrého ježka Sonica z dílen Segy. I na Androidu je tato plošinkovka nabitá akcí, jen je potřeba za klasiku poněkud připlatit (75 resp. 94 Kč)
  • Racing Moto – závodní hra s intuitivním ovládáním, nakláněním telefonu měníte jízdní pruhy, tapnutím kamkoliv na displej zrychlujete
  • Checkers – starší děti zaujme i dáma, tato nabízí příjemné grafické zpracování a široký rozsah obtížnosti počítačového protivníka (je samozřejmě možné hrát i ve 2 lidech)
  • Doodle Jump – klasika mezi skákačkami, postavička skáče sama vzhůru, nakláněním telefonu pohybujete do stran a snažíte se trefit na plošinky pro postup vzhůru
  • Bubble Blast II – logická hra, kde je úkolem zlikvidovat všechny bubliny na obrazovce v povoleném počtu kroků. Po klepnutí na bublinu z ní vyletí do všech 4 směrů další menší bubliny, které aktivují další bubliny (buď je rovnou zlikvidují, nebo změní jejich stav, barvu apod.)
  • 2 Player Reactor – přímo určená pro dva spíše starší hráče, nabízí několik zábavných hříček, ve kterých se snažíte vyřešit předkládaný problém rychleji než oponent na opačné straně (nalezení stejných tvarů, kontrola správnosti výpočtu, ověření cesty v bludišti apod., recenzovali jsme v pařbě na víkend před rokem). Aplikace podporuje i češtinu, u některých hříček je totiž potřebná znalost čtení (např. určování hlavních měst), princip ostatních se ale lze bez problémů naučit. Do hry je možné dostahovat i další hříčky, nebo koupit placenou verzi. Existuje také varianta pro 4 hráče, 4 Player Reactor

Závěr

Opět se budeme těšit na vaše tipy v diskuzi. Které aplikace a hry u vašich dětí momentálně vedou?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)