TOPlist

Čtenáři doporučují: 8 programů na sledování aktualit, novinek a zpráv

novinky_ikona

Chcete vědět o všem, co se událo ve světě, v naší republice, ve sportu, kultuře, nebo kterémkoli jiném segmentu denních událostí? S chytrým telefonem a správnou aplikací budete vždy v obraze! Stačí si jen vybrat tu nejlepší čtečku.

Zatímco redakce SvětAndroida.cz dala dohromady pět programů pro sledování aktualit, novinek a zpráv, čtenáři skrze formulář pod článkem přidali dalších osm. Pokud tedy hledáte tu nejlepší aplikaci, máte dohromady na výběr ze třinácti „kousků“.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • Právě v den, kdy vychází tento článek, se v redakčním zákulisí vyhlašuje téma pro další kolo cyklu „SvětAndroida doporučuje“. Redaktoři mají týden na to, aby nominovali aplikace, které používají a připadají jim dobré.
 • Po uzávěrce následuje týdenní lhůta na zpracování výsledků do finálního článku „SvětAndroida doporučuje“.
 • Protože si uvědomujeme, že v redakci nemusíme nutně znát a používat všechny aplikace, jež jsou v daném segmentu zajímavé, je na konci článku umístěn formulář, skrze který čtenáři mohou nominovat své oblíbené programy. Na nominace je opět sedm dnů.
 • Po ukončení hlasování máme týden na přípravu článku „Čtenáři doporučují“, který vychází čtrnáct dnů po výchozím „SvětAndroida doporučuje“. V okamžiku, kdy je na webu článek se čtenářskými nominacemi, začíná v redakci další kolo na nové téma.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů „SvětAndroida doporučuje“ a „Čtenáři doporučují“ je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe.
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Jaké aplikace nominovali redaktoři?

Před dvěma týdny naši redaktoři nominovali těchto pět aplikací na sledování aktualit, novinek a zpráv:

Pánové a dámy, nastartujte své motory a pojďme se vrhnout do víru aplikací, nominovaných čtenáři našeho portálu!

Obdrželi jsme celkem sedmnáct tipů na deset různých aplikací, což dokazuje, jak roztříštěný a vlastně i pestrý je tento segment. Jednu nominaci jsme neuznali, neboť se nejednalo o program na sledování novinek, aktualit a zpráv, ale výhradně o aplikaci předpovídající počasí. Další nominace „propadla“, neboť šlo o program, který byl zmíněn v redaktorských nominacích. Celkem nám tedy zbylo osm aplikací.

Flipboard: Your News Magazine

Čtyři nominace vynesly na první příčku mezi zpravodajskými aplikacemi Flipboard. Dejme slovo prvnímu nominujícímu – Tomášovi: „Jedná se o rychlou a přehlednou čtečku. Lze propojit s Google Readerem, Facebookem, Twitterem apod. Listujete v ní jakoby časopisem, což je efektní i efektivní.“ Podle dalšího čtenáře, který se podepsal jako manulka.cz, je Flipboard čtečkou „Bez zbytečné grafiky a obrázků plýtvajících FUP. V případě potřeby možnost zobrazení originální podoby článku v prohlížeči.“ To je ovšem v ostrém kontrastu s tvrzením dalšího čtenáře petoha: „RSS čítačka, v ktorej správy vyzerajú ako z časopisu, nie len strohý zoznam nových správ, ale aj obrázok a perex.“ Konečně čtvrtý nominující kubla111 napsal: „Uživatelské rozhraní vhodné jak pro tablet, tak i pro mobil, výborné funkce – nepoužívám po instalaci tohoto nic jiného.“

Flipboard není jen prostou RSS čtečkou – v prostředí, které připomíná digitální časopis, sdružuje události z domova i ze světa a novinky ze sociálních sítí. Stačí si vybrat témata, která vás zajímají, a aplikace vám předloží články dle „vašeho gusta“. Můžete listovat virtuálními stránkami plnými informací, které vás zaujmou, prohlížet si statusy, příběhy a fotografie sdílené vašimi přáteli. Projděte si časovou osu na Twitteru stejně snadno, jako aktuality z renomovaných zdrojů včetně BBC, USA Today nebo The Verge. Zabavit se můžete třeba zhlédnutím fotek na Facebooku, Instagramu, nebo videí na Youtube. Inspiraci jistě naleznete v časopisech jako Rolling Stone, National Geographic, Oprah a Cool Hunting.

Flipboard: úvodní stránka Flipboard: úvodní stránka

Flipboard: podporované sociální sítě Flipboard: podporované sociální sítě

Flipboard si otevřete ve vlaku během ranní cesty do práce či do školy, u kávy, stejně jako během večerního oddechu nebo na dovolené. Autoři jmenují jako hlavní vlastnosti této aplikace:

 • Všechny zprávy a sociální sítě jednom místě, takže snadno můžete sledovat novinky, které vás zajímají.
 • Možnost najít cokoli – lidi, témata, hashtagy, blogy, vaše oblíbené stránky, to vše můžete prolistovat ve vizuálně zdařilém formátu časopisu.
 • Připojte Flipboard až k tuctu sociálních sítí a zefektivněte své aktivity, jako je čtení a komentování, „lajkování“ a sdílení. Podporovány jsou služby Twitter, Facebook, Instagram, Google+, YouTube, Google Reader, LinkedIn, Flickr, 500px, Sina Weibo a Renren.
 • Použijte takzvané „Cover Stories“ – dlaždice s přehledem toho nejlepšího, co byste měli vidět. Cover Stories jsou rychlým přehledem všeho důležitého, co se právě děje a neustále aktualizovaným výběrem článků, fotografií a videí sdílených vašimi přáteli.
 • Uložte si zajímavé články k pozdějšímu přečtení prostřednictvím služeb Instapaper, Pocket a Readability.
 • Založte si účet na Flipboardu a budete mít přístup k vašemu oblíbenému obsahu a sociálním sítím na různých zařízeních a systémech.
 • Aplikace je lokalizována do patnácti jazyků, čeština nebo slovenština ale v nabídce chybí.
 • Rychlý přístup přes widget.
Flipboard: článek s perexem Flipboard: článek s perexem

Flipboard: otevřený článek Flipboard: otevřený článek

Přidejme ještě názor jednoho z uživatelů, který komentoval v Obchodě Play takto: „Zajímavá aplikace shromažďující všechny možné zprávy či zajímavosti, škoda že pouze anglicky, ale člověk do toho jde s odhodláním, že se i trochu procvičí.“ Měli bychom ale podotknout, že Flipboard bude vyhovovat spíše těm, kdož chtějí program nainstalovat a začít fungovat. Naopak uživatelé, zvyklí na ohebnost a široké možnosti přizpůsobení poměrně často kritizují jen omezené nastavení.

Jako závěrečné argumenty přidáváme čísla: aplikaci si stáhlo více než deset milionů uživatelů a bezmála 80 000 jich udělilo nejvyšší možné hodnocení pěti hvězdičkami. V průměru má tento program velmi pěknou známku 4,5 a jistě potěší fakt, že stahovat a používat ho můžete úplně zadarmo.

Flipboard Hands-on with Galaxy S III on Android

Flipboard Hands-on with Galaxy S III on Android


iJ1UeCRqGcfZ6jOFBU9kPKRtVH4eliFHh92CKxcBDYIqiT1fwDfL3d11 1N8HRa8FEs=w124
Flipboard: Your News Magazine
Flipboard
Verze 1.9.28 (4. 4. 2013)
Velikost 3,5 MB
2.2+

Atsll8lZ9GP6AAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Aktuality Google

Aktuality Google, v anglické mutaci Google Currents, můžeme směle označit jako „pokus o Flipboard v podání Google“. Že jde o pokus poměrně zdařilý, dokazují tři nominace našich čtenářů, z nichž nejvýřečnější byl Tom Barbořík: „Původně jsem používal aplikaci Zprávy a počasí, ale později jsem přešel na tuto. Jsou zde zaregistrované různé RSS kanály jak zpravodajských webů z České republiky, tak několika zahraničních webů. Pokud ne, mohu si je přidat. Grafické zpracování je jednoduché – ve formě dlaždic.“ Další dva nominující jako by soutěžili o to, kdo bude v obhajobě Aktualit Google stručnější – původně to vypadalo, že sharkee s deseti písmenky „all in one“ zvítězí, ovšem nakonec ho trumfnul oNMraz, který napsal pouze „je dobrá“ ;)

Když se rozhodnete pro Aktuality Google, opět dostanete uživatelské prostředí, nesoucí se ve stylu moderního časopisu. V aplikaci můžete číst renomované tituly, jako jsou Forbes, The Guardian, TechCrunch, PBS, Saveur a další, které připravily stovky článků, fotografií a prezentací probírajících zprávy, obchod, životní styl, módu, sport, vědu, technologie, design, jídlo, zábavu a další odvětví.

Aktuality Google: nabídka Aktuality Google: nabídka

Aktuality Google: články Aktuality Google: články

Na klíčové vlastnosti se opět podíváme v bodech:

 • Rychlá navigace – přejeďte kolmo k dalším nepřečteným článkům v rámci vydání, přejeďte horizontálně pro přechod na další vydání v rámci kategorie, nebo použijte postranní panel k přepnutí na konkrétní vydání.
 • Aktuální zprávy – používá vyhledávací technologii Google, aby vám představil nejžhavější důležité novinky v kategoriích jako jsou svět, zábava, sport, věda, a další. Jestliže budete cestovat po různých zemích, budou aktuality odpovídat vaší poloze.
 • Ukládání článků – pokud momentálně nemáte čas na čtení delších textů, označte si článek hvězdičkou, čímž si ho uložíte na později.
 • Vaše oblíbené blogy a kanály – proměňte svůj Google Reader nebo některé z vašich oblíbených blogů a zdrojů do krásného časopisu.
 • Překladač Google přeloží čtivo do vámi preferovaného jazyka. Celkem je podporováno 44 jazyků.
 • Widget – sledujte nejdůležitější události přímo na domovské obrazovce vašeho telefonu či tabletu.
Aktuality Google: téma Aktuality Google: téma

Aktuality Google: náhledy článků Aktuality Google: náhledy článků

Aplikace poskytuje rychlé čtení a pohodlné sdílení, samostatně se přizpůsobí různým velikostem telefonů a tabletů, samozřejmě zvládá synchronizaci mezi různými zařízeními. Tento zážitek ze čtení si prostě nesmíte nechat ujít! Ostatně Aktuality Google figurují v mnoha výběrech deseti nejlepších aplikací v Obchodě Play – namátkou New York Times, The Next Web, SlashGear a další.

Přidejme komentář spokojeného uživatele, kterým je Martin Kořínek: „Výborná aplikace na zabití nudy a zjištění nových informací z okruhů, které vás zajímají (většina AJ). Je zde na výběr z mnoha časopisu a odběrů podle témat (zábava, věda atd.). Lze nastavit, zda chceme povolit, aby se aplikace synchronizovala na pozadí, pouze pres Wi-Fi, skrytí přečtených článků… Označení přečtených článků a výběru odběrů se navíc synchronizuje napříč používanými zařízeními (např. tablet, telefon), takže co přečtete na jednom, už se vám nezobrazí na druhém (podle nastavení, lze zrušit).“

Nejčastější výtky směřují na pomalou odezvu na starších telefonech a na relativně málo zdrojů dostupných v naší mateřštině. Oprávněná je také výtka k ukládání stažených dat do paměti telefonu a ne na paměťovou kartu.

Program si stáhlo více než deset milionů uživatelů, přes 21 000 jich udělilo nejvyšší hodnocení. Průměrná známka je ale o něco nižší ve srovnání s Flipboardem – 4,1. I v tomto případě jde o bezplatnou aplikaci.

https://www.youtube.com/watch?v=LZQm6kwt3dw

HNFMQvUB5dM208mI3b xSMK9FMp4FP HzrtGI4acXZGJ87wTUK3kow7yS4PzefZott0=w124
Aktuality Google
Google Inc.
Verze 2.1.0 (20. 3. 2013)
Velikost 5,2 MB
2.2+


Zdarma

Foto novinky

Se třetím místem se podíváme do českých luhů a hájů – autorem aplikace Foto novinky je totiž český programátor Daniel Kasal. Jeho aplikaci si zatím nainstalovalo něco přes padesát uživatelů, přesto získala dvě čtenářské nominace a díky hodnocení známkou 5,0 jí patří bronzová příčka.

První nominující dkas01 se o programu poměrně pěkně rozepsal: „Aplikace pro sledování novinek ze světa fotografie. Aplikace sleduje „události“, roztříděné do následujících kategorií: Aktuality, Články, Fotoblogy, Návody, Videocast, Zajímavá místa. Umožňuje měnit vzhled, rozvržení, obsahuje dva widgety na plochu. Samozřejmostí je možnost měnit stahování dat v určených intervalech, případně využívat pouze Wi-Fi. Oblíbené články je možné označit hvězdičkou a později se k nim vrátit. Nejen pro zapálené fotografy by měla být tato aplikace nepostradatelným pomocníkem :)“

Foto novinky: nabídka Foto novinky: nabídka

Foto novinky: náhled článků Foto novinky: náhled článků

Druhý čtenář Petr.PK byl podstatně stručnější: „Přehledná aplikace pro sledování novinek ze serverů o fotografování.“

Z popisku v Obchodě Play se dozvídáme, že Foto novinky čerpají z celé řady českých zdrojů, zabývajících se fotografií a fotografováním, jmenovitě: digiarena.cz, digineff.cz, digimanie.cz, fototipy.cz, focusmagazine.cz, fotoradce.cz, kasal.info, jirkachomat.cz, jirisebek.cz, fotopivo.cz, fotonavody.cz a 4foto.cz.

Ze stávajících uživatelů citujme Davida Nogola, který v hodnocení napsal: „Perfektně zpracovaná aplikace. Jednoduchá, přehledná a hlavně rychlá i na starším přístroji (HTC Desire).“

Foto novinky: fotografie Foto novinky: fotografie

Foto novinky: článek Foto novinky: článek

Pokud je tedy vaším zájmem focení, určitě byste neměli tento program nechat bez povšimnutí.

sVdGQgQB51Ub4NIdsHvNB4OO3BTsqagJv6cFF4i8 6MdpZTr1Ql27ZnFpFKDCwGAtg=w124
Foto novinky
Daniel Kasal
Verze 1.0.81 (1. 5. 2013)
Velikost 2,1 MB
2.2+

ghFec3nMAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

RssDemon News & Podcast Reader

Posledním programem, který nominovalo více čtenářů, je RssDemon. Předáváme slovo Romanu Nepšinskému, který vám představí hlavní klady: „Hledal jsem obyčejnou RSS čtečku pro mobil i tablet, která by měla možnost automatického stahování celých webových článků pro offline prohlížení. RssDemon to s přehledem splňuje (nabízí i stahování podcastů, ale ty nevyužívám). Místo jednoúčelových aplikací jako BBC news, ČT24 atd. teď mám jen vyplněné feedy a o nic dalšího se nestarám, aktuální články neustále přibývají, nechybí označení přečtených, ukládání do oblíbených atd.“

Další nominující Michal v. doplňuje: „Používám tuto aplikaci cca rok. Dříve jsem jich zkoušel více, ale zůstal jsem u této.“

RssDemon: úvodní stránka RssDemon: úvodní stránka

RssDemon: náhled článků RssDemon: náhled článků

Máme zde tedy tradiční čtečku RSS kanálů s následujícími vlastnostmi:

 • Podporuje všechny druhy formátů pro odběry zpráv a blogů (RSS, ATOM, Podcast).
 • Nabízí pokročilé funkce, včetně podpory podcastů.
 • Podpora stahování Podcastů pro offline přehrávání.
 • Dovoluje stáhnout celý článek v mobilní verzi pro offline čtení.
 • Přidejte si své zdroje zpráv, nebo si vyberte z připravených kanálů a podcastů.
 • Jednoduché vyhledávání pomocí klíčových slov.
 • Podpora Google Readeru – import všech RSS kanálů z Google Reader do RssDemon je snadný.
 • Import / Export z / do OPML – snadno tak načtete své odběry z jiné čtečky či je naopak vyexportujete do jiné.
 • Zobrazení obrázků a komentářů ke článku.
 • Úplná záloha a obnova (všechna nastavení, odběry a články).
 • Přizpůsobitelné uživatelské rozhraní s podporou barevných motivu s tmavým i světlým pozadím.
 • Inteligentní oznámení upozorní uživatele, když jsou k dispozici nové články.
 • Snadné sdílení přes Facebook, Twitter a e-mailem.
 • Články můžete řadit podle (ne)přečtení, data a titulku, vzestupně i sestupně.
 • Podpora ukládání dat i přesunu celé aplikace na paměťovou kartu.
 • Možnost skrýt nepřečtené články.
 • Možnost stažení článku pro snadné offline čtení.
 • Automatické stažení nových článků v nastaveném intervalu.
 • Podpora přístupu k webům, vyžadujícím přihlášení.
RssDemon: seznam článků RssDemon: seznam článků

RssDemon: otevřený článek RssDemon: otevřený článek

Celkem si tuto aplikací stáhlo více než 100 000 uživatelů, kteří jí udělili sympatickou známku 4,5 a kritické ohlasy patří k ojedinělým.

RssDemon V3 News & Podcast Reader

RssDemon V3 News & Podcast Reader


qaGuo9 ziMsdOYSIJ2Iaei2O05eg4v0ehqQJSMBx0tshlPkG9fY42YDH h88WJ aFTo=w124
RssDemon Novinky Reader
Meecel
Verze 3.1.19 (28. 2. 2012)
Velikost 1,6 MB
1.6+

A8yhBDv5lpwWAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

8dBgjqJieWfwAAAABJRU5ErkJggg==
94,89 Kč

Appy Geek

Když pomineme aplikaci Foto novinky, která ještě nemá ani sto uživatelů, pak je Appy Geek nejvýše hodnoceným programem dnešního přehledu – má totiž známku 4,7. Tento fakt ho vynesl na první místo mezi aplikacemi, jež nominoval vždy jen jeden čtenář. V tomto případě je to sharkee, který napsal: „Vše pro fandy novinek z oblasti IT a mobilů především“. Jako hlavní klady pak zmínil verzi pro tablety a „dokonalou personalizaci“.

Aplikace poskytuje výběr technicky orientovaných článků ze serverů, jako jsou CNET, Engadget, TechCrunch, SlashGear, Stuff, T3, Pocket Lint, Tech Radar, The Verge, Android Headlines a další.

Appy Geek: výběr témat Appy Geek: výběr témat

Appy Geek: náhledy článků Appy Geek: náhledy článků

Z hlavních vlastností jmenujme:

 • Vizuální provedení usnadňuje orientaci v novinkách z vámi sledovaných oborů.
 • Zvolte si pouze témata, která vás zajímají, a přizpůsobte si hlavní obrazovku programu.
 • Vyzkoušejte Tag Nav – nový navigační systém, kterým se Appy Geek odlišuje od konkurence.
 • Vychutnejte si kompletní články s fotkami a videy z důvěryhodných zdrojů – žádné RSS kanály!
Appy Geek: náhledy článků Appy Geek: náhledy článků

Appy Geek: otevřený článek Appy Geek: otevřený článek

Aplikace má osm lokálních vydání: USA, Velká Británie, Německo, Itálie, Francie, Španělsko, Latinská Amerika a mezinárodní verzi.

Jeden ze stávajících uživatelů konstatoval, že Appy Geek je „Asi nejlepší v oboru. Jen by to chtělo něco takového v češtině.“ Kritické ohlasy jsme prakticky nezaznamenali a více než milion stažení je také dost zajímavé číslo na to, abyste o této aplikaci alespoň zauvažovali. Nesmíme zapomenout na cenu: program můžete stáhnout a používat zcela zdarma.

Appy Geek — tech news iPhone and Android App Video Review (Free App) – CrazyMikesapps

Appy Geek -- tech news iPhone and Android App Video Review (Free App) - CrazyMikesapps


b9Mz7TAAZ9OmQX87AkCW1zNhps4Diw9nbZ78 W6W lZoyYaomTDB06Bs5Q071mZ4A0g=w124
Appy Geek
MobilesRepublic
Verze 3.0.3 (15. 4. 2013)
Velikost 3,9 MB
1.5+


Zdarma

TTRSS-Reader

Jednou z často zmiňovaných alternativ ke končícímu Google Readeru bylo Tiny Tiny RSS. Jedná se o řešení, které přijde vhod především pokročilejším uživatelům – vyžaduje totiž instalaci PHP aplikace na webový server. Jedním z často kritizovaných nedostatků byla až donedávna neexistence aplikace pro Android, nicméně tato námitka se s programem TTRSS-Reader stává irelevantní.

Nominujícím je v tomto případě HudsonStan, který jako důvod své nominace uvedl: „Splňuje přesně to, co se mi líbí na gReader. Efektivní jednoduché UI, žádné zbytečné omalovánky ala Feedly a navíc máte nad vším absolutní kontrolu – serverová část běží na vašem serveru. To je velká výhoda pro každého kdo už nějaký server nebo hosting má.“

TTRSS-Reader: souhrnný přehled TTRSS-Reader: souhrnný přehled

TTRSS-Reader: seznam článků TTRSS-Reader: seznam článků

Jedná se tedy o klientskou aplikaci pro projekt Tiny Tiny RSS, což je online RSS čtečka, založená na PHP, běžící na vlastním webovém serveru (nehrozí tedy, že by vám ji někdo vypnul, jako v případě Google Readeru). Tato čtečka nabízí automatickou aktualizaci při spuštění, filtrování článků podle stavu, efektivní procházení kategorií a označování štítky. Dříve synchronizované články můžete procházet v offline režimu včetně obrázků.

Hlavní vlastnosti:

 • Navigace gesty pro rychlejší procházení.
 • Možnost přeskakování mezi články a kategoriemi tlačítky pro nastavení hlasitosti.
 • Můžete stahovat a prohlížet multimediální soubory.
 • Lokální ukládání článků a obrázků.
 • Sdílení adresy článku.
 • Jednoduché označení článků jako přečtených, označování hvězdičkou, sdílení dál a komentování.
 • Podpora SSL s certifikátem.
 • Automatické aktualizace přes Tasker nebo Locale.
TTRSS-Reader: možnosti nastavení TTRSS-Reader: možnosti nastavení

TTRSS-Reader: možnosti nastavení TTRSS-Reader: možnosti nastavení

Pokud hodláte používat tuto aplikaci, musíte v nastavení webové verze nejprve povolit API.

Po více než 5 000 stažení má tento program průměrné hodnocení známkou 4,5. Musíme ale ještě jednou zopakovat, že se jedná o program, který vám bez instalace Tiny Tiny RSS na server nebude k ničemu. Pozitivem je, že jak webová aplikace, tak mobilní klient TTRSS-Reader jsou k dispozici zdarma.

tixmRqXASa02BpZFZsQR1Tt11DSawu J G9Mo9nVGEkiHqNTF 9E0Y8RLkzSEOJFkVs=w124
TTRSS-Reader
Nils Braden
Verze 1.46 (4. 4. 2013)
Velikost 1 009 kB
2.2+

wDCM8rMVOc62MAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Feed+

Feed+ se do dnešního přehledu dostal díky nominaci Kamila Tollingera, který říká: „Nenašel jsem lepší čtečku, která mi umožní opravdu offline režim. Žádná jiná čtečka mi články z root.cz nestáhne celé. Články se ukládají do mobilu a podle potřeby si je můžu mazat nebo ponechat a nikoli jen označit jako přečtené. Pokud mám nastaveno zobrazení článků jako „seznam“, můžu si navíc nastavit akce „swipe left/right“ na smazání a vytřídit články, které mě nezajímají bez toho, že bych je otevřel. Když mě něco zaujme, pošlu si odkaz na PC přes Keep.“

Feed+: přehled zdrojů Feed+: přehled zdrojů

Feed+: náhledy článků Feed+: náhledy článků

Jde tedy o další z řady RSS čteček, která slibuje rychlý a elegantní způsob, jak číst a sdílet obsah z vašich oblíbených webových stránek kdykoli a kdekoli.

Celý popisek v Obchodě Play je ale kompletně shodný s popisem výše zmiňované aplikace RssDemon News & Podcast Reader, což příliš dobře nechápeme. Stejně tak odkaz na „online generátor aplikací“ AppYet nás k instalaci příliš nepřesvědčil.

Feed+: náhledy článků Feed+: náhledy článků

Feed+: náhledy článků Feed+: náhledy článků

Přeskočíme tedy rovnou k číslům – program si stáhlo přes deset tisíc uživatelů a v Obchodě Play má známku 4,4. K dispozici je v bezplatné verzi, ale také v placené variantě Pro. Nikde ovšem není uvedeno, jaké výhody za bezmála stokorunu získáte.

Feed+
AppYet
Verze 1.7.23 (27. 2. 2013)
Velikost 976 kB
1.6+

z+F3OsFXka+Un9AAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

+f0Xr5tA6Zhdl6EAAAAASUVORK5CYII=
94,89 Kč

Press (Google Reader)

Press v době svého uvolnění vyvolal poměrně velký ohlas u laické i odborné veřejnosti především díky kvalitnímu grafickému zpracování. Nenechte se ale zmást vazbou na Google Reader – autoři slibují, že před 1. červencem provedou migraci na vlastní nezávislý backend.

Press je aplikace, která se zaměřuje na zážitek ze čtení. Byla navrhnuta s cílem, aby zprávy byly lépe čitelné, nabízí rychlé přechody z obrazovky na obrazovku a jednoduchou správu článků.

Čtenář s přezdívkou Kyblik představuje důvody, proč byste si měli nainstalovat právě tuto čtečku: „Synchronizace přečtených/nepřečtených s webovým Readerem, parádní UI/UX. Přísně logické ovládání, žádný paskvil jako Feedly.“

Press: nabídka Press: nabídka

Press: seznam článků Press: seznam článků

Hlavní vlastnosti programu v bodech:

 • Bez reklam.
 • Až do 1. července synchronizace s Google Readerem, pak skrze vlastní řešení.
 • Widgety (podpora widgetů na odemykací obrazovce Androidu 4.2 a novějším).
 • Integrace služby Readability.
 • Vertikální nebo horizontální posouvání mezi články.
 • Synchronizace na pozadí s oznámením v notifikační liště.
 • Rychlé označení článků jako přečtených/nepřečtených.
 • Podpora offline čtení.
 • Čisté rozhraní pro snadné čtení.
 • Možnost zvětšování obrázků.
 • Konfigurovatelná velikost a styl písma.
 • Volitelné zarovnání textu.
 • Sdílení článků, označení hvězdičkou na pozdější čtení.
 • Otevírání celých článků v aplikaci nebo ve výchozím prohlížeči.
 • Podpora YouTube API.
 • Podpora DashClock.
Press: otevřený článek Press: otevřený článek

Press: widget Press: widget

Press je k dispozici pouze v placené verzi, která stojí bezmála 60 korun. O kvalitách této aplikace se přesvědčilo již více než 10 000 uživatelů, jež jí udělili průměrné hodnocení známkou 4,2.

Z kladných ohlasů si dovolíme citovat Richarda Goliáše: „Co se týká UI, tak má Press u mě plný počet hvězd, ale s UX v jednom případě dost pokulhává a zmiňovali se o tom už na The Verge. Pokud čtete článek, tak neexistuje možnost, jak se z něj dostat rychle na další, aniž byste se museli vrátit do seznamu článků.“

https://www.youtube.com/watch?v=7rxks0xKues

Press (Google Reader)
TwentyFive Squares
Verze 1.2.1 (22. 4. 2013)
Velikost 4,1 MB
4.0+


57,46 Kč

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)