Menu

ČSOB SmartBanking – ovládejte banku z telefonu

Před pár hodinami uvedla česká pobočka ČSOB banky aplikaci ČSOB SmartBanking. Aplikaci lze využít pro zjištění zůstatku na účtu a nebo i k zadání platebních příkazů.

Aktivní operace (pro klienty ČSOB, kteří mají ČSOB Internetbanking 24 v aktivní formě – s autorizací SMS klíčem):

 • seznam účtů a zobrazení zůstatků
 • historie transakcí
 • čekající příkazy
 • příkaz k úhradě – tuzemské platby
 • převody mezi vlastními účty klienta
 • splátka kreditní karty
 • objednání Image karty

Obecné informace (pro neklienty a klienty ČSOB)

 • vyhledávání poboček a bankomatů
 • důležité kontakty
 • novinky a aktuality
 • kurzovní lístek

Služba ČSOB SmartBanking 24 bude kopírovat nastavení služby IB 24:

 • stejná dispoziční oprávnění
 • stejné limity (denní, týdenní, na transakci k účtu)
 • stejné poplatky za transakce

Instalaci aplikace na svůj chytrý telefon si klient provede sám (bez nutnosti návštěvy obchodního místa). Po instalaci si klient může službu aktivovat. Při aktivaci klient do aplikace zadá IPPID, PIN (ty, které má klient do ČSOB IB 24) a devítimístný aktivační kód, který mu bude zaslán prostřednictvím SMS zprávy na mobilní telefon, který používá pro službu ČSOB Internetbanking 24.

Aktivaci může provést pouze klient, který má ČSOB IB 24 v aktivní formě, tzn. s autorizací SMS klíčem. Při každém dalším přihlášení zadává klient IPPID a PIN. Pro potvrzení aktivní operace klient musí zadat vždy PIN.

ČSOB SmartBanking
Ceskoslovenska obchodni banka, a.s.
Verze1.0 (1. 1. 2012)
Velikost1,2 MB
2.1+

Zdarma

Tento text byl zaslán čtenářem portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!
 

Komentáře

Vladimír

Vladimír

2.1.2012 14:27

Je bezpečné používat aplikace tohoto druhu?

bares43

bares43

2.1.2012 14:29

Doufám, že něco podobného plánuje i komerčka. Ta jejich aplikace, kde je víceméně jen seznam bankomatů a takové kraviny je sice pěkná, ale k ničemu…

Parad!se

Parad!se

2.1.2012 14:43

Tak to je super.

Matous

Matous

2.1.2012 14:47
KraD

KraD

2.1.2012 15:12

Super, stahl jsem si od Poštovní spořitelny a vypada to hezky. Je to přehledné a mimo nastrojů pro správu učtů (přikaz k uhradě, zustatek…) je tam i kurzovní lístek a vyhledaní poboček.

@Vladimír Je to bezpečné stejně jako internetove bankovnictví, přihlašení pomocí pinu a IDN. Transakce pak vyžaduje, SMS klíč nebo jiné bezpečnostní prověření, ktere sis vybral při zakládaní IB.

markus48

markus48

2.1.2012 15:49

a sporitelna kedy nieco podobne vyda? tiez by som mal rad financie pod dohladom

Vaklaf

Vaklaf

2.1.2012 15:53

Nevím, školy nemám, ale kde se dá požádat o ten 9místný aktivační kod ? Když se zkusím přihlásit, dostávám hlášku že PID nemá aktivní zasílání SMS… SMS z banky mi ale chodí (zůstatek, hesla k autorizaci, pohyby…)

Jirka

Jirka

2.1.2012 15:55

Konečněě:)

Rypi

Rypi

2.1.2012 16:04

Ahoj, mne včera přišel kód pomocí SMS. také mám sms pro autorizaci plateb a nic speciálního navíc.
Podobná aplikace existuje asi pro 8 českých bank, více na mém blogu (http://blog.rypi.cz/2567-smartbanking-bankovnictvi-pro-android/)

basildon

basildon

2.1.2012 16:22

SMS s 9-ti místným kódem ti přijde na telefon, ale jen pokud máš aktivní internetové bankovnictví od ČSOB a povolené zabezpečení pomocí SMS!Internetové bankovnictví je vázáno na telefónní číslo, které jste zadali v bance při vyřizování!
Pokud si bankovnictví aktivujete pomocí SMS kódu v telefonu, pak už jen při jakékoliv operaci zadáváte váš PIN k internetovému bankovnictví a operace se provede, v tom je rozdíl mezi internetovým bankovnictvím a smartbankingem, IB24=potvrzovací SMS a SmartBanking=PIN!

Krwell

Krwell

2.1.2012 16:42

hurá, už když jsem to viděl pro Slovensko tak jsem se moc těšil kdy to vydají i pro nás, bylo otravné vždy čekat až dorazim k normálnímu počítači abych se podíval na zůstatek nebo poslal něco někam

Krteček

Krteček

2.1.2012 17:39

Docela dobře propracované

tomren30

tomren30

2.1.2012 18:21

Jak tak koukam my u KB budem uplne posledni. Doufam, ze to alespon bude stat za to.

JD

JD

2.1.2012 21:45

Myslite ze je to dobrej napad? Na operacnim systemu, kde kazda druha aplikace chce pristup na internet, pristup k tel sluzbam vcetne SMS, vasi polohu a pak jeste pri prvnim spusteni vyplnit formular kde je kolonka snad i pro cislo ponozek? A to vsechno na mobilnim telefonu, na ktery chodi overovaci SMS?
Tahle situace uz se uzivatelum vymkla kontrole davno, kdyz jsou ochotni akceptovat tyhle opravneni aplikaci ktera obsahuje jeden obrazek (wallpaper).

zdenek

zdenek

2.1.2012 22:31

Tak ta Era je teda bomba, z te mam radost

Premek

Premek

2.1.2012 23:09

Snaha banky je jistě potěšitelná, ale pokud máte trpělivost, v mobilní Opeře jsou dostupné stejné fce jako u stolní verze IB, jen to zadávání není tak pohodlné. A přijde potvrzovací SMS s kódem pro každou transakci jiným. Nemluvě o ušetřeném místě v paměti telefonu.
Osobně vyzkoušeno na LG OO.

Mem

Roman Nepšinský 0

3.1.2012 8:50

Protože Nexus S postrádá naprosto nesmyslně SIM toolkit, nezbývá než používat mobilní data a doposud jen webové rozhraní. Tahle aplikace je pohodlnější, ale nechápu, že chybí očekávatelné funkce, jako je třeba dobíjení kreditu u telefonních operátorů. Na mobilu by to měla být funkce číslo 1, když už to má banka zmáklé a ve webovém rozhraní je to dostupné.

Polish

Polish

3.1.2012 9:37

Souhlas s Vladimirem, bezpecne mi to neprijde. V principu u inet bankovnictvi jste potrebovali jeste jedno zarizeni (mobil) pro autorizacni sms, to tady pada. Zaroven se zeptejme uzivatelu, kolik jejich aplikaci ma pravo pracovat s sms, zda se mi, ze posledni dobou chce k SMS pristupovat, kdejaka aplikace.

postman

postman

3.1.2012 9:49

jistě, ale kdo rozumný by měl účet u tak předraženého molochu jako je čsob … existuje mobilní aplikace mbank nebo fio bank ?

basildon

basildon

3.1.2012 9:59

to je pravda, že kdejaká aplikace v dnešní době chce mít přístup v telefonu k čemukoliv, ale u tohohle smartbankingu zadám jen jednou ověřovací SMS pro aktivaci a pak už přistupuju do aplikace jen pomocí PINu,žádné SMSky už nechodí!

Neonik

Neonik

3.1.2012 14:28

No.. Já to tak mám řešené.. Mám telefon se simkartou navíc, s tarifem za 10kč/měsíc a ten mám z 99% doma a používám ho jen na ty autorizace..:-) Stojí to pár korun na víc a za tu bezpečnost to určitě stojí..:-)

Alesso

Alesso

3.1.2012 14:35

postman: FioBank už má dávno, mBank má zatím jen pro Polsko :o)

pro ostatní: zajdite si na Android market a zadejte svoji banku, jak jednoduché že…

M.1.K

M.1.K

3.1.2012 14:37

S tou bezpečností si také nejsem úplně jistý, vadí mi na tom to, že mi vlastně autorizační smsky budou chodit do telefonu, ze kterého ke svému účtu přistupuju – pak ty smsky nemají moc smysl. Každopádně tam je mapa s bankomaty, kontakty, tak to aspoň zatím používám bez aktivace.

basildon

basildon

3.1.2012 17:28

Autorizační SMSka ti přijde jen poprvé při aktivaci SmartBankingu v telefonu, pak už žádné nechodí, potvrzuje se PINem, SMSky chodí jen při IB24 přes prohlížeč!

zdenek

zdenek

4.1.2012 10:15

Aplikace je úplně výborná a něco takového mi hodně dlouho chybělo. Např. velice ocěňuji převody financí mezi účty klienta v terénu (u era červené spořící konto) nebo sledování zůstatku atd. Vážně člověk má pak jistotu.
Co ovšem stojí za zamyšlení, tak je ta bezpečnost a příkazy k úhradě. SMS autorizace je nejsilnější článěk ověřování.
Napíšu dotaz na banku a postnu odpověď.

Miloš

Miloš

4.1.2012 14:48

Internetové bankovnictví používám denně, ušetří to spoustu času a ve finále tedy i peníze. Ale sloučit všechny bezpečnostní prvky do jednoho, tedy do mobilu, to bych si fakt netroufl. Leda snad potvrzovací SMS kód na jiný mobil, to už by ale trochu ztrácelo smysl. Takže kdo tomu věří, určitě super, já to používat nebudu.

Filip

Filip

6.1.2012 9:50

Pokud chcete stále zadávat sms klíč při přihlašování a nepřihlašovat se pouze PINem, nedávejte odhlásit, ale v nastavení je přímo deaktivovat… Při dalším přihlašování to po vás potom bude chtít znovu sms klíč i oba přihlašovací údaje..;-)

Jan

Jan

9.1.2012 11:00

Tak uvidime, zatim posílám potvrzovací sms na jiný mobil :) zatím je to opravdu nouzovka, kterou využiji v momentě kdy se nedostanu na notebook či PC.

postman

postman

11.1.2012 15:33

dostala se ke me zprava primo od mBank ze na portaci polske verze androidiho bankovnictvi do ceska usilovne pracuji, pry uz je to prakticky hotove a aplikace se objevi venku behem dvou/tri mesicu

pds

pds

5.7.2012 21:26

SmartBanking (stejná aplikace jako ČSOB smartbanking, jen jiný obchodní název).
Totální shitka, nebrat zablokovalo mi to po 2x správném zadání prvotní autorizace přitsup do internetbankingu a helpdesk nezájem, nezájem, nezájem… jako kolovrátek “dojděte si na pobočku”, ovšem která bude otevřena až za čtyři dny a na kterou se musím táhnout přes polovinu Prahy, protože ČSOB mám před barákem a divize poštovní banka (de iure zcela totožná banka) je jenom jedna v Praze.
Aplikace je shitka, ale to by nevadilo, kdyby podpora ČSOB nebyla totální shitka. Nic nevyřídí a jsou zdrzí jako vopice.

RSS (komentáře k článku)