TOPlist

Konec robotických taxi? Cruise pozastavuje provoz napříč USA

Konec robotaxi? Cruise pozastavuje činnost
  • National Highway Traffic Safety Administration vyšetřuje společnost Cruise
  • 2. října došlo v San Franciscu k nehodě, kde žena uvízla pod autonomním vozidlem
  • Cruise v USA pozastavil veškerou činnost

Cruise, gigant v oblasti autonomních vozidel, oznámil „proaktivní pozastavení“ svých bezřidičských vozů po celých Spojených státech. Toto rozhodnutí přišlo pouhé dva dny poté, co kalifornští regulátoři odebrali společnosti povolení k provozování robotaxi s odůvodněním, že jejich vozidla nejsou bezpečná pro veřejný provoz.

Pozoruhodné nehody vedly k pozastavení činnosti Cruise

Na začátku měsíce National Highway Traffic Safety Administration oznámil vyšetřování společnosti po obdržení zpráv o nehodách s chodci autonomních vozidel, které doteď byly v provozu. Jeden zvláště znepokojivý incident v San Franciscu vedl k tomu, že žena skončila pod vozidlem Cruise po tom, co byla sražena jiným vozem a následně se ocitla v cestě autonomního automobilu.

V reakci na sociální platformě X (dříve známý jako Twitter) společnost prohlásila, že se znovu podívá na své stroje a procesy, aby zjistila, jak může lépe vybudovat důvěru veřejnosti, která je aktuálně téměř na nule. Přestože byly jejich služby pozastaveny, zdůrazňují, že to nesouvisí s žádnými novými nehodami na silnici.

Předtím než přišla pauza, firma provozovala své autonomní taxi služby v Austinu, Phoenixu a chvilku i v Houstonu. Kromě toho testovala autonomní řízení v oblastech jako Miami, San Francisco a Dallas a plánovala rozšíření do Seattlu a Washingtonu DC.

Cruise cuts robotaxi fleet in half after multiple incidents in San Francisco

Cruise cuts robotaxi fleet in half after multiple incidents in San Francisco

Myslíte, že by služba autonomních taxi měla využití i u nás?

Zdroj: The Verge

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)