Crowdsource: Vylepší nová aplikace od Googlu internet? Pomáhat bude komunita

crowdsource

Poměrně nenápadně se objevila nová aplikace přímo od Googlu v obchodu s aplikacemi. Pomocí Crowdsource můžete jednoduše opravovat a vylepšovat služby Googlu jako třeba mapy, překladač, přepis obrázku na text apod.

Crowdsource: Aplikace, která z internetu udělá lepší místo?

Trošku překvapivě není za pomoc s vylepšováním služeb žádná odměna. Takže žádný druhý Google Opinion Rewards, kde se dostávají kredity do Google Play. Jedná se ale teprve o aplikaci, která je v plenkách, takže třeba v budoucnu se něčeho podobného dočkáme.

Mluvčí Googlu řekl pro server Tech Crunch, že je pro lidi, kteří chtějí z internetu udělat lepší místo a pomoc svému okolí zkvalitnit služby Googlu.

Crowdsource se při prvním spuštění zeptá, které jazyky plynule ovládáte. Následně se dostanete na jednoduchou plochu, kde si můžete vybrat z celkem pěti různých věcí, ve kterých chcete Googlu pomoc.

První je přepis obrázku, kde vám budou ukazovány obrázky s textem, úkolem je správně přepsat text. Větší oříšek je pak rozpoznání psaného textu, kdy si někdy připadáte jak učitel na základní škole a rozpoznání správných slov je občas docela problém.

Třetí věc je pak navržení překladu u jednoduchých vět a následně jejich ověření podobně, jak už je to známé z Google překladače. Jako poslední věc je pak ověření překladu map. Bohužel v době psaní článku zatím nebyly v této kategorii k dispozici žádné úlohy.

Crowdsource
Crowdsource

Aplikace už je dostupná na Google Play, kde si ji můžete zdarma stáhnout a pomoc tak vylepšit služby Googlu u nás.

Jste spokojeni s kvalitou překladů u služeb Googlu?

Zdroj: techcrunch.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)