Crowdfundingové projekty #6: Voděodolný vyhřívaný “spacák” s powerbankou

ravean-spacák

V přírodě nebo pod stanem spal patrně každý z vás a nejednou jste si museli uvědomit, že vám je v noci zima, i když máte teplý spacák a spíte v oblečení. Zdá se, že s podobným problémem se potýkali i tvůrci vyhřívaného spacáku, kteří si říkají Ravean. V jejich podání se nejedná o žádný křehký kus vybavení, které by nedokázalo v přírodě přežít tři dny bez ztráty funkčnosti, ale vytvořili takové řešení, které by vám mělo zajistit komfortní spaní kdekoliv mimo domov. Ravean už má za sebou jednu úspěšnou kampaň na Kickstarteru, v níž vytvořili vyhřívanou bundu, další na řadě byl vyhřívaný spací pytel.

Vložka nebo kabát, vyhřívání samozřejmé

Vlastně se o žádný spací pytel nejedná, Ravean vytvořili vyhřívanou vložku do vašeho stávajícího spacáku, abyste si nemuseli pořizovat nový. Tato vložka bude dostupná ve více velikostech. Pokud by se vám nechtělo vylézat z rozehřátého spacáku, je tu pro vás druhá možnost. Tvůrci pro vás navrhli nositelnou verzi této vložky, která připomíná kabát a má i rukávy, kapuci, centrální zip nebo kapsy. Samozřejmě v ní můžete i chodit.

0cc126facac32f3fd8dfbd12941f9abe_original

Dvě zóny vyhřívání na noc i na týden

Vyhřívání probíhá ve dvou zónách – kolem beder a u chodidel. Obě části můžete vyhřívat třemi intenzitami, a to dokonce každou zvlášť. Všechny produkty jsou voděodolné, vypratelné, lehké, skladné a nabízí nastavitelnou délku vložky. Doba vyhřívání závisí na způsobu využití a velikosti baterie, nejméně vydrží jedna baterie o kapacitě 7800 mAh na maximální intenzitu a to 2,25 hodiny. Dvě baterky s kapacitou 15 600 mAh vydrží na maximální intenzitu 9 hodin, na nízkou klidně 26 hodin. Powerbanky můžete využít i k nabíjení elektronických zařízení.

spacák powerbanka

Na spacák drahé, ale lidé jsou pohodlní

Za cenu $199 (4 800 Kč) dostanete vložku nebo nositelnou vložku (stojí stejně) a 15600mAh powerbanku. Pokud už powerbanku vlastníte a chcete pouze vyhřívaný vak, zaplatíte $179 (4 300 Kč), samostatně jsou powerbanky mnohem dražší než činí rozdíl ceny. Kampaň na Kickstarteru končí 13. června, doposud se podařilo vybrat už $140 000 (3,4 miliony Kč), což představuje sedminásobek potřebné částky. Prvním zákazníkům dorazí v říjnu.

Koupili byste si nebo někomu známému vyhřívaný spacák?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)