Coolpad Magview 4: telefon s Tegrou 4 a kuriózním příslušenstvím

coolpad_ico

Firma Oppo nebyla jediným čínským výrobcem, který včera představoval nové zařízení. Dalším v řadě je méně mediálně známý Coolpad, který prezentoval chytrý telefon Magview 4, nabízející nejen vynikající výkon, ale také zajímavou sadu příslušenství.

Coolpad Magview 4 spadá s úhlopříčkou displeje 5,9″ a FullHD rozlišením 1080p do kategorie phabletů (obrazovku mimochodem vyrábí Sharp). Hlavním “tahákem” bude jednoznačně procesor nVidia Tegra 4 taktovaný na 1,8 GHz, kterému budou sekundovat dva gigabajty operační paměti. Pro aplikace a data bude připraveno 16GB interní úložiště, které bude možné rozšířit paměťovými kartami microSD.

Hlavní fotoaparát pořizuje snímky v rozlišení 13 Mpx, energii obstará vyměnitelná baterie s kapacitou 3 000 mAh a pro někoho možná bude zajímavá podpora dvou SIM karet. Jako operační systém výrobce nasadil Android 4.2 Jelly Bean s vlastní grafickou nadstavbou CoolLife 5.1.

Telefon bude stát 3 980 čínských juanů, což je v přepočtu něco kolem 12 500 Kč. Prodej bude zahájen v říjnu, nicméně nebylo řečeno, na kterých trzích bude dostupný.

Spolu s telefonem bylo také představeno kompatibilní příslušenství. Začněme přenosným CoolHubem, kombinujícím náhradní baterii, Bluetooth reproduktor, čtečku karet a modul NFC.

Ještě zajímavější je CoolHub 2, který se podobá předchozímu kousku, ale navíc dokáže udělat EKG, provést test na alkohol, změřit kvalitu ovzduší, počítat kroky nebo měřit tlak vzduchu. V podstatě tímto příslušenstvím můžete z telefonu udělat takovou kapesní ordinaci, která jistě potěší nejen chronické hypochondry ;).

Třetím a posledním gadgetem jsou hodinky cWatch C1, rozšiřující funkce phabletu. Jejich ocelové tělo nabídne ochranu proti vlhkosti dle standardu IP54, uvnitř pak běží úsporný čip MT6260A od Sharpu. Hodinky údajně vydrží na jedno nabití fungovat až tři dny. Budoucí majitelé mohou počítat s podporou volání, textových zpráv, e-mailů, připomenutí kalendáře, ovládání hudby a krokoměrem.

Ceny neobvyklých doplňků bohužel nejsou v tuto chvíli známy.

Zdroje: 4PDA, Engadget, a Coolpad.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek