Commandr for Google Now – ovládejte hlasem Wi-Fi, Bluetooth, GPS a další

google-now-voice_primary-100310347-primary.idge

Před nějakým časem se na Google Play dostala zajímavá aplikace Commandr for Google Now, která rozšířila možnosti hlasového ovládání v Google Now. Tento chytrý doplněk totiž pomocí speciálních příkazů dokáže ovládat další části vašeho telefonu – Bluetooth, Wi-Fi, GPS, svítilnu a další. Ve dřívějších verzích bylo potřeba před každým povelem říci frázi “note to self”, to se ovšem s novou verzí 2.1 mění. Aplikace Commandr sice nyní vyžaduje oprávnění číst veškeré informace z Google Now, ale využije je právě k ovládání telefonu (pokud byste přeci jen byli nedůvěřiví, stále lze používat Commandr bez tohoto oprávnění se zmíněnou frází). A jak to tedy funguje v praxi? Stačí aktivovat hlasové vyhledávání v Google Now (například spuštění aplikace Google Now a vyslovením “OK, Google”) a říci některou z předvolených frází, které navíc můžete v aplikaci upravit. K vypnutí technologie Wi-Fi stačí standardně vyslovit “turn off Wi-Fi” a telefon skutečně po pár okamžicích sám deaktivuje Wi-Fi. Předvolené instrukce dokážou ovládat Wi-Fi, Bluetooth, GPS, svítilnu, přehrávání hudby a přečíst SMS. To jsou příkazy přímo z aplikace, navíc lze ale Commandr propojit s Taskerem, tedy programem pro tvorbu maker. Rázem tak naučíte telefon ovládat obrovské množství dalších funkcí. Jediný háček je v tom, že Tasker na rozdíl od aplikace Commandr není zdarma.

Commandr (1)

Musíme ovšem upozornit, že na našem redakčním telefonu bylo nutné přepnout celý přístroj do angličtiny, jinak fungovaly pouze některé příkazy. Jaké zkušenosti máte vy?

Commandr for Google Now
Commandr for Google Now

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)