Citizen CZ Smart oficiálně: luxusní chytré hodinky s Wear OS

hodinky wear os

Hodinářská firma Citizen oficiálně představila vůbec první chytré hodinky s Wear OS – Citizen CZ Smart. Hned ze začátku stojí za zmínku, že se rozhodně nejedná o levný kus elektroniky. Za hodinky zaplatíme 395 dolarů, což je v přepočtu asi 8 700 korun bez daně. Co tedy hodinky za tuto cenu nabízí?

Citizen CZ Smart oficiálně

Hodinky jsou k dispozici hned ve třech různých variantách, které si zachovávají klasický vzhled, na který jsme u značky Citizen zvyklí. Tělo je tedy poměrně masivní a má velikost 46mm. V něm se nachází 1,28″ AMOLED panel s rozlišením 416 x 416 pixelů a chrání ho sklo Gorilla Glass 3. Pro ovládání kromě dotykového displeje slouží také boční tlačítko a otočná luneta. Na levé straně se pak nachází reproduktor a také mikrofon, který slouží hlavně pro Google Asistenta.

CITIZEN — CZ Smart | Features & Functions

CITIZEN — CZ Smart | Features & Functions

V hodinkách tiká čipset Snapdragon Wear 3100 a kapacitu RAM zatím neznáme. Je to trochu zklamání, jelikož na trhu jsou již modely s verzí 4100, která je mnohem rychlejší. K dispozici je také 8 GB úložiště. Nechápejte nás špatně, použitý čipset je poměrně dobrou volbou a na běžné úkoly stačí. Jen nás trochu zarazilo, že v souvislosti s cenou se firma nerozhodla pro nejnovější verzi. Je ale jasné, že na trhu naleznete spoustu hodinek s lepším poměrem cena/výkon. Zde se totiž platí i za dobrou značku, kterou bezpochyby Citizen je.

Co říkáte na tyto hodinky?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)