Jak mít pokaždé čistý displej? Pomůže nová chytrá funkce Google Screen Cleaner

google screen cleaner displej

Android má po dnešním dni další výhodu oproti iOS. Novinka se zaměřuje na to, aby váš displej telefonu byl pokaždé čistý. Nejprve se objeví v aplikaci Files od Googlu a nazývá se Screen Cleaner. Funkce eliminuje potřebu ručně otírat displej, pokud se na něm objeví nějaké nečistoty.

Google Screen Cleaner vyčistí displej jednoduše a rychle

Podle vyjádření společnosti Google, dokáže nová funkce uvolnit špínu, šmouhy a další nežádoucí věci, které se objevují na displeji. Jak to funguje? Společnost vyvinula nová rozhraní API pro detekci rozmazaného obrazu. Dokáže detekovat zbytky a nedokonalosti na povrchu obrazovky. Poté se tzv. chytrými mikropohyby (vibrace) vyčistí displej. K tomu se využívají právě vibrační motory telefonů.

Introducing Screen Cleaner in the Files app

Introducing Screen Cleaner in the Files app

Velice dobře můžete vidět, jak novinka funguje na videu výše. Screen Cleaner se bude nacházet v aplikaci Files od Googlu, což je správce souborů od Googlu, který se zaměřuje i na čištění uvnitř telefonu. Nově tak bude umět čistit i vnější část telefonu. Aplikace se dá stáhnout z Google Play zdarma.

google screen cleaner

Jak často čistíte displej?

Zdroj: blog.google (aprílový žert)

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)