Chytrý zámek pro každý domov. Westinghouse vás chce mít v bezpečí

WestinghouseNucli-na-dverich

Firma Westinghouse Security se zabývá bezpečností nemovitostí již řadu let. Přišla na trh s několika více či méně úspěšnými modely elektronických zámků, které mohly být napojené na různé centrální systémy. Firma se nyní objevila na croudfundingovém serveru IndieGoGo, kde představuje svůj nový, chytrý zámek Nucli. Ten vám podle výrobce dává naprostou kontrolu nad tím, co se děje u vašich dveří a zajišťuje bezpečí pro lidi a domy a věci, které máte rádi.

 

Chytrý zámek Nucli není jen zámek

Nucli je poměrně propracovaný systém, nabušený senzory, čidly a snímači, které známe právě z posledních generací smartphonů. Nucli je schopný pracovat například s otisky prstů a vpustí tedy do domu jen vyvolenou osobu. Umí také pracovat s fotoaparátem, čímž se dá zajistit komunikace přes dveře v reálném čase a to včetně hlasového rozhovoru. Zajímavá je i možnost zanechání hlasové zprávy, pokud návštěvník nikoho doma nezastihne.

Chytrý zámek Westinghouse Nucli - čím disponuje

Nic by ale nebylo dost chytré, kdyby se to nedalo propojit se smartphonem. Pro chytrý zámek Nucli je to samozřejmost. Pokud jde o bezpečí, není nic lepšího, než být informován o dění okamžitě. Nejen tedy, že poté, co senzor přiblížení na dveřích zaznamená pohyb budete okamžitě upozorněni, ale možností je mnohem více. Pokud vám například návštěva zazvoní u dveří, můžete se skrze mobilní aplikaci mrknout, kdo to za vámi přišel.

Chytrý zámek Westinghouse Nucli - aplikace

Pro vývojáře bude navíc uvolněno API a SDK. Celý systém pak bude možné ovládat dalšími možnými způsoby, tak jak jej nastaví nezávislí vývojáři.

 

Čím Nucli disponuje?

Dveře, které jsou zabezpečené systémem Nucli jsou v podstatě v jistém bezpečí. Teď tedy nemluvíme o jejich fyzické stavbě a odolnosti, ale o ochraně proti otevření. Chytrý zámek Nucli má hned několik možností, jak může ověřit identitu a teprve pak vás vpustí do domu. Na vnější straně zařízení se nachází senzor otisku prstů, klávesnice pro zadání PINu nebo se můžete přihlásit vzdáleným přístupem skrze smartphone nebo počítač. Integrovaná kamera je schopna pořídit záznam v úhlu až 170°. Kromě čidel přiblížení, o kterých jsme se již výše zmínili, je třeba zmínit i dotykový displej, který návštěvě zobrazí její možnosti interakce (například zazvonění, zanechání vzkazu). Tělo vnější části je chráněno velmi silnou ocelí v několika vrstvách. Jeho součástí je i akcelerometr, aby zámek sám poznal, zda jsou dveře zavřené či otevřené.

Samotné Nucli obsahuje i elektronický zvonek, díky kterému se o návštěvě dozvíte. Ten je možné upravit nebo změnit pomocí MP3 souborů. Takže cool bude nejen zabezpečení, ale zajisté i váš tón zvonku. Ve vnitřní části zařízení pak najdete krom reproduktoru a mikrofonu také dotykový displej, na kterém vidíte dění přede dveřmi. Součástí, která vidět není je pak senzor, který při podezřelé a násilné aktivitě u dveří sám informuje bezpečnostní službu. Co naopak vidět je, je manuální zámek. Tím stačí otočit a dveře se zamknou, podobně jak to známe z dnešních běžných zámků.

Chytrý zámek Westinghouse Nucli - features

 

Proč se chytrý zámek vyplatí?

Hlavní předností chytrého zámku Nucli je, že nepotřebujete žádný fyzický klíč. Naopak ten virtuální můžete nasdílet až padesáti různým lidem. Zařízení je sice na baterie, což může u některých z vás vyvolat otázku, co budete dělat, když se zařízení vybije. Není se však čeho bát. Baterie v Nucli vydrží více než půl roku a než se vybijí, budou vás několik dní předem informovat o tom, že je čas je nabít. Nabíjení by pak nemělo trvat déle než dvě hodiny. A pokud by přece jen baterie došly úplně díky vaší prokrastinaci, stačí skočit do nejbližšího obchodu a koupit malou 9V baterii, kterou zespodu zařízení nasunete a oživíte ho.

Aplikace pro smartphone bude dostupná pro všechny tři hlavní mobilní platformy, tedy pro Android, iOS i Windows.

https://www.youtube.com/watch?v=Stwh66pp8Xg

 

Kolik stojí chytrý zámek?

Pro prvních 200 zájemců je na IndieGoGo zmíněna cena 299$ (přibližně 7.200,- Kč). Pro všechny další v neomezeném měřítku bude systém Westinghouse Nucli dostupný od 325$ (přibližně 7.800,- Kč). Pokud byste měli zájem o větší počet, s rostoucí objednávkou bude klesat cena za jeden kus. Podle vyjádření výrobce pak bude možné chytrý zámek Nucli distribuovat po celém světě.

Zdroj: Westinghouse Security

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)