Menu

Nepřehání se to už? Firma představila chytrý záchod, který na vás bude mluvit

V těchto dnech probíhá veletrh CES. To znamená mnoho zajímavých produktů, ale také plno podivných. Jeden z nich je chytrý záchod od společnosti Kohler, který se propojuje s chytrou domácností a asistenty. Se svým záchodem tak majitelé budou moct hovořit.

Chytrý záchod bude fungovat i s Asistentem Google

Společnost Kohler vyrábí kuchyně a koupelny, a to včetně zařízení. Na veletrh CES si připravila společnost chytrou koupelnu, kde je hlavním cílem to, abyste se z hygienických důvodů dotýkaly věcí co nejméně. Používat se mají hlasové příkazy a také pohyby rukama. Propojit výrobky mají s Alexou od Amazonu i Asistent od Googlu. K dispozici bude aplikace Kohler Konnect, přes kterou se budou včechna zařízení nastavovat.

A to třeba Verdera Voice Lighted Mirror, což je v podstatě zrcadlo, ve kterém je “uvězněn” chytrý asistent. Upravit půjde pomocí příkazů LED světlo, tak aby vyhovovalo například při nanášení make-upu. V sobě má zabudované i stereo reproduktory, takže si majitel může pustit hudbu. Zde rozhodně vidíme potenciál v příkazu “Zrcadlo, řekni mi, kdo je na světě nejkrásnější. :)

Dále by se měly objevit chytré kohoutky, které budou pouštět vodu na požadovanou teplotu a množství. Aby toho nebylo málo, tak i sprcha bude “chytrá”. Hlasem půjde nastavit hudba, osvětlení i různé režimy sprchování.

A teď k tomu chytrému záchodu, který se nazývá Numi. Kromě hlasových povelů podporuje i gesta. Nabízí přizpůsobitelné osvětlení, reproduktory, bezdotykové proplachování i splachování, ale také například ohřívání nohou a sedátka. Uvnitř záchodu také “žije” chytrý asistent, pomocí kterého si můžete například přehrát relaxační hudbu, nebo poslechnout poslední zprávy z politiky. Zkrátka podle nálady. Všechny produkty by měly být k dispozici později tento rok.

Napadají vás hlasové příkazy, které by se daly použít v koupelně a na záchodě?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Vorel_vorel

Vorel Vorel -45

8.1.2018 19:05

LOOOL, řekne mi kdy si mám utřít prdel

Kulichoid

kulichoid 148

8.1.2018 19:19

Nevím, co je to za trend nazvat chytré cokoliv, kam se přidají repráky a světla. Na tom chytré vůbec nic není.

Dudek

8.1.2018 20:31

Třeba bude fandit. ˝Musíš, do toho… Zatláááč˝ :-D

Furdik09

9.1.2018 5:56

bude dělat automaticky fotografie a sdílet na sociálních sítích

Faun

9.1.2018 10:08

S hajz**ma je lepší se nebavit…

SeppWinkler

SeppWinkler 18

9.1.2018 12:12

“Uvnitř záchodu také „žije“ chytrý asistent…” – tak to mu teda nezávidím :) :) :)

Tomini

Tomini 1

9.1.2018 15:46

“Vypni ten mobil a už se utři!”
…o 5 minut později a stále na záchodě.
“Nechtěl jsem to dělat, ale vypínám ti WiFi :D”

RSS (komentáře k článku)