TOPlist

Chytrý tlačítkový telefon za 7 stovek podporuje WhatsApp, Google Mapy i YouTube

chytrý tlačítkový telefon JioPhone Prima 4G 
  • Firma Reliance Jio představila JioPhone Prima 4G 
  • Jedná se o tlačítkový telefon s operačním systémem KaiOS
  • Dostanete se z něj na WhatsApp, YouTube i Google Mapy

Tlačítkové telefony už takřka vymřely a chytré telefony dnes ovládají takřka všichni, včetně seniorů. Jsou tu ale i ti, kteří na telefon s fyzickými tlačítky nedají dopustit, ale zároveň hledají levný telefon a chtějí zůstat v kontaktu s okolím. Pro ně firma Reliance Jio představila nový model JioPhone Prima 4G, který disponuje operačním systémem KaiOS.

Můžeme v rychlosti probrat specifikace. JioPhone Prima 4G má 2,4palcový LCD displej s rozlišením 320 x 240 pixelů, nechybí ani selfie kamerka se základním VGA rozlišením pro videohovory. Na zadní straně se nachází jediný fotoaparát, jehož specifikace ale firma nesdílela, dokáže však natáčet video v 720p. Již zmíněný systém KaiOS nabízí přístup k populárním aplikacím jako je Facebook, WhatsApp, YouTube či Google Mapy, samozřejmostí je Wi-Fi a Bluetooth.

jiophone prima 4g

Přestože jde tedy o základní tlačítkový telefon, mohou uživatelé zůstat v kontaktu se svým okolím a nebo se mrknout na nějaké video, ne že by to tedy byl na mrňavém displeji s nízkým rozlišením nějaký extra zážitek.

JioPhone Prima 4G hits market with an attractive price tag of Rs 2,599

JioPhone Prima 4G hits market with an attractive price tag of Rs 2,599

Baterie o kapacitě 1800 mAh se dobíjí skrz microUSB, nechybí audio jack či FM rádio. A cena? Tu výrobce stanovil na 2 599 INR, tedy nějakých 700 korun bez daně. V tuto chvíli ale není jasné, zda telefon vůbec zamíří do Evropy, zatím se představil jen v Indii.

Máte zkušenosti s chytrými tlačítkovými telefony?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)