TOPlist

Velký stropní panel z IKEA můžete ovládat mobilem. Barvu světla si můžete změnit dle nálady

IKEA stropní světlo JETSTRÖM
  • IKEA v Česku prodává nové LED panely JESTTRÖM
  • Dvojice stropních svítidel podporuje ovládání mobilem
  • Lze měnit odstín jejich bílé barvy, vyzáří až 5 100 lumenů

Není to tak dlouho, co IKEA uvedla na tuzemský trh chytrý nástěnný LED panel, který se dá ovládat telefonem a umí měnit barvy. Spolu s ním se do Česka dostal také jeho větší a dražší sourozenec, který už tolik neslouží jako designový prvek a spíš plní funkci klasického stropního osvětlení. Chytré vlastnosti mu přesto nechybí.

Stropní světelný LED panel JETSTRÖM se prodává ve dvou verzích, které se od sebe liší především rozměry a cenou, rozdíly však nalezneme i v některých specifikacích. Varianta o velikosti 100 x 40 cm vyjde na necelé dva tisíce, kousek ve tvaru čtverce o 60centimetrové straně pak stojí o dvě stovky méně. Větší z dvojice dokáže vyzařovat až 5 100 lumenů, levnější model pouze 4 600 lumenů.

IKEA stropní světlo JETSTRÖM

Mezi klíčové vlastnosti se řadí integrace do ekosystému chytré domácnosti IKEA Home smart, panel lze přitom ovládat prostřednictvím stejnojmenné mobilní aplikace. Produkt lze připojit také k hlasové asistentce Amazon Alexa nebo ke službám Google Home či Apple Home. V téhle cenové kategorii je dále samozřejmostí možnost nastavení teploty světla dle libosti, a to v rozmezí od 2 200 kelvinů (hřejivé světlo) do 4 000 kelvinů (studená bílá). V souvislosti se životností LED žárovek hovoří výrobce o 25 000 hodinách.

Aktualizace (28. 4. 2024): Jak nás v Komunitě upozornil jeden z čtenářů, k ovládání stropního panelu telefonem je údajně nutné jej připojit k bráně, která se prodává samostatně za necelých 1 500 Kč. Jako levnější alternativa se zdá pořídit si dálkový ovladač za 249 Kč, s nímž rovněž lze upravovat barvu světla. I tak ale uvádí, že je se světlem naprosto spokojen.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

Cena: 1 990 Kč (100 x 40 cm), 1 790 Kč (60 x 60 cm)

Koupili jste si už v IKEA nějaký produkt chytré domácnosti?

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)