Chytré reproduktory se prodávají pod cenou. Společnosti se obávají Applu

chytre reproduktory apple homepod

Společnosti Google i Amazon prodávají své chytré reproduktory značně pod cenou. Chtějí zaplnit trh svými zařízeními, než se objeví Apple se svým Homepod reproduktorem, který by měl vyjít tento rok.

Prodeje chytrých reproduktorů jdou nahoru, a to díky agresivní ceně

Nová analýza společnosti ABI Research ukazuje, že Google i Amazon prodávají reproduktory Home Mini respektive Echo Dot pod cenou. Jen součástky v Echo Dot stojí 31 dolarů, v Google Home Mini pak 26 dolarů. Když se k tomu přidá složení, software, doprava a další poplatky, tak je vcelku jasné, že obě společnosti ztrácí několik dolarů na každém prodaném reproduktoru.

Samozřejmě, že časem se oba produkty zaplatí, a to třeba tím, že uživatelé přes Echo Dot častěji nakupují na Amazonu, na Google Home Mini si například budou častěji pouštět YouTube videa přes Chromecast a z následných reklam se to postupně zaplatí. Jeden z hlavních důvodů, proč v posledních měsících nastavily obě společnosti takhle agresivní cenu, hledejme ale u Applu.

canalys chytre reproduktory prodej

Chytrý reproduktor Apple Homepod má zpoždění, spekuluje se o vydání na jaře tohoto roku. Absence Applu na trhu s chytrými reproduktory využil jak Amazon, tak i Google. Agentury IDC a Canalys odhadují, že před vánočními svátky se prodalo zhruba 37 miliónů chytrých reproduktorů. Hlavní podíl má Amazon, Google je druhý a Apple má nulu. Společnost s jablkem v logu to nebude mít vůbec jednoduché.

Vlastníte již Google Home či Amazon Echo, nebo čekáte až tyto chytré reproduktory budou podporovat češtinu?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)