Menu

Chytré reproduktory se prodávají pod cenou. Společnosti se obávají Applu

Společnosti Google i Amazon prodávají své chytré reproduktory značně pod cenou. Chtějí zaplnit trh svými zařízeními, než se objeví Apple se svým Homepod reproduktorem, který by měl vyjít tento rok.

Prodeje chytrých reproduktorů jdou nahoru, a to díky agresivní ceně

Nová analýza společnosti ABI Research ukazuje, že Google i Amazon prodávají reproduktory Home Mini respektive Echo Dot pod cenou. Jen součástky v Echo Dot stojí 31 dolarů, v Google Home Mini pak 26 dolarů. Když se k tomu přidá složení, software, doprava a další poplatky, tak je vcelku jasné, že obě společnosti ztrácí několik dolarů na každém prodaném reproduktoru.

Samozřejmě, že časem se oba produkty zaplatí, a to třeba tím, že uživatelé přes Echo Dot častěji nakupují na Amazonu, na Google Home Mini si například budou častěji pouštět YouTube videa přes Chromecast a z následných reklam se to postupně zaplatí. Jeden z hlavních důvodů, proč v posledních měsících nastavily obě společnosti takhle agresivní cenu, hledejme ale u Applu.

canalys chytre reproduktory prodej

Chytrý reproduktor Apple Homepod má zpoždění, spekuluje se o vydání na jaře tohoto roku. Absence Applu na trhu s chytrými reproduktory využil jak Amazon, tak i Google. Agentury IDC a Canalys odhadují, že před vánočními svátky se prodalo zhruba 37 miliónů chytrých reproduktorů. Hlavní podíl má Amazon, Google je druhý a Apple má nulu. Společnost s jablkem v logu to nebude mít vůbec jednoduché.

Vlastníte již Google Home či Amazon Echo, nebo čekáte až tyto chytré reproduktory budou podporovat češtinu?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

TonyKuba

TonyKuba 22

5.1.2018 14:17

Chytré reproduktory pod cenou ? Jen aby to nebylo tak jak je u nás zvykem, nasadí se nejdříve obrovská cena, pár hlupáků koupí a pro ten zbytek se pak udělá “výprodej pod cenou”, který stále nese bohatý zisk.Myslím, že cena do 5 ti stovky by byla si přiměřená. Ale i kdyby za tu cenu byl, nejsem potenciální kupec, prostě nepotřebuji mít doma kdejaký krám.

Furdik09

6.1.2018 11:24

K čemu je vlastně tato super věc užitečná?

Ron.Jeremy

Ron Jeremy 2

6.1.2018 15:43

Pod cenou? Měli by ještě platit, že si někdo do domácnosti nastrčí jejich špióna. Další update může aktivovat trvalé naslouchání, na základě čeho budou analyzovat klíčová slova v rozhovorech kolem, přehrávané písničky či videa, specifické zvuky atd. Na základě toho vám bude nabízena reklama na svatební květiny, pizzerii, streamovací služby, a nebo lubrikační gel. Nesouhlasíte s novými podmínkami používání? Samozřejmě máte právo zařízení odpojit od sítě a dát do elektro-odpadu.
Podobně jako Furdik09 úplně nechápu výhodu téhle divnověci. Budu se s hosty, co jsou u mě na návštěvě překřikovat, abych pustil hudbu, nebo rozsvítil světlo? Na telefonu/smartwatch funkci rozpoznávání hlasu používám jenom při řízení, pokud potřebuji zadat adresu do navigace (a pokaždé můžu puknout vzteky, že musím říkat “OK Google” a ne vlastní spouštěcí frázi). Nehledě k tomu, že k plné funkcionalitě musíte odevzdat veškeré svoje soukromí, kontakty, kalendář, poznámky a další do rukou poskytovatele služby tohoto “asistenta”. A v domácnosti je dle mě výhodnější automatizace řízená podmínkami (OpenHAB), než hulákat jako weirdo na nějakou šišku.

Abkraka_a

AlešA 3

7.1.2018 15:06

Pokud by slo nastavit vlastni frazi misto OK google.
Koupil bych, ne vsak v nasi republice jinde cena nizsi pritom platy v te zemi maji 6x vyssi.

RSS (komentáře k článku)