Chytré reproduktory IKEA uvidíme již v létě: O výrobu se postará známá značka Sonos

chytre reproduktory ikea sonos

IKEA to s chytrou domácností myslí opravdu vážné, nabídka produktů se neustále rozšiřuje. A to třeba o chytré zásuvky, rolety apod. V létě ale přijde na trh přelomová věc. A to chytré reproduktory IKEA. Ještě zajímavější je to, že reproduktory vznikají ve spolupráci se společností Sonos.

V srpnu 2019 uvidíme první chytré reproduktory IKEA

IKEA a Sonos již společně spolupracují nějakou dobu. Letos v létě uvidíme výsledky toho, na čem minimálně poslední rok dělali. Do prodeje se chytré reproduktory IKEA dostanou v srpnu. Velice pravděpodobně se tohle datum vztahuje na USA, kde se tato novinka oznámila. U nás je velká šance toho, že se chytrý reproduktor bude prodávat později, a to už jen třeba kvůli pravděpodobné absenci češtiny.

sonos ikea

Zajímavé je to, že IKEA reproduktory půjdou připojit do ekosystému Sonos, ale také do chytré domácnosti jiných IKEA produktů. Dá se rovněž předpokládat, že v následujících měsících uvidíme mnohem více chytrých produktů od švédského giganta, aby se tak pořádně využilo chytrého asistenta. Už v létě minulého roku jsme mohli vidět první prototypy reproduktoru, až na to ale bohužel neexistují žádné další informace. Cenu, funkce, finální design apod. se údajně dozvíme v následujících měsících.

Spekuluje se ale nad tím, že reproduktory budou schované přímo v nábytku a nepůjde o klasický chytrý reproduktor jako je třeba Google Home. Jedno je ale jasné, společnost Sonos ve své poslední zprávě investorům oznámila, že brzy získají do ekosystému miliony nových uživatelů. Z toho se dá odvodit, že očekávání jsou velká.

Těšíte se na chytré reproduktory IKEA?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)