Když chytré hodinky zachraňují život

Chytré hodinky ochrana zdraví

Chytré hodinky a náramky toho dnes umí opravdu mnoho. Kromě zobrazování času a notifikací jsou to především přístroje k měření tělesné aktivity a některé umí pokročilou kontrolu vašeho zdraví. V posledním roce se do chytrých hodinek dostalo i EKG, díky kterému lze předcházet srdečním problémům a Detekce pádu. Dneska se podíváme na případ, kdy chytré hodinky od Apple zachraňují život.

Automatické zavolání pomoci

Loni představené chytré hodinky Apple Watch 4 nabídly spoustu novinek. Mezi ty hlavní, které jsou přínosné pro naše zdraví, patří EKG a automatická detekce pádu, o které se budeme dnes bavit. Tato funkce je velice jednoduchá – pokud člověk spadne a má na ruce chytré hodinky Apple Watch 4, tak detekují pád a zeptají se vás, zda jste v pořádku. Pokud na hodinkách nepotvrdíte, že opravdu jste, hodinky automaticky zavolají o pomoc a rozešlou zprávu vašim blízkým. Tato funkce funguje velice spolehlivě a několikrát se osvědčila v praxi. Doufáme, že se tato funkce rozšíří brzy i na hodinky kompatibilní s Androidem.

Pomoc při autonehodě

Naposledy detekce pádu zasahovala v USA ve státě Maine. 87 letá paní Dotty White se vracela z nákupu a z nenadání do ní narazilo jiné auto. Po nečekaném nárazu Dotty překvapila informace na chytrých hodinkách Apple Watch, že byl detekován pád a zda je v pořádku. Vzhledem k tomu, že byla v šoku, hodinky automaticky odeslaly zprávu její rodině. Syn a dcery dostali zprávu o nehodě včetně přesné polohy zaznamenané pomocí GPS. Ačkoli si Dotty, která zažila první autonehodu v životě, odnesla několik zlomenin, byla příjemně překvapená, jak ji mohou chytré hodinky pomoci při nenadálé situaci.

How technology saved a woman’s life in a car crash

How technology saved a woman's life in a car crash

Jak vám pomohla chytrá elektronika při nebezpečí?

Zdroj: igeeksblog.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)