TOPlist

Chytré hodinky vám pomůžou s motivací

230827_Huawei_2760-2

Komerční článek

Společnost Huawei ve spolupráci s agenturou Ipsos nedávno realizovala průzkum, který zjišťoval, jak si Evropané vedou v oblasti zdraví a životního stylu. Ukázalo se, že více než polovina běžné populace není se svým fyzickým zdravím spokojena. Výrazně větší motivaci něco zlepšit vykazují majitelé chytrých hodinek.

Zdraví je pro Evropany obecně důležitou záležitostí. Přibližně 80 % z nich projevuje zájem jak o duševní pohodu, tak o fyzickou kondici. Například Rumuni, Španělé a Italové se v tomto ohledu drží na vrchních příčkách a mají o oblast zdraví nejvyšší zájem. Naopak méně výrazný zájem mají lidé ve Velké Británii či v Německu. Právě s udržováním zdravého životního stylu a monitoringem zdraví mohou pomoci chytré hodinky.

Lidé mají tendence vracet se k nezdravým návykům

Chytré hodinky se vyvinuly v sofistikované fitness společníky vybavené funkcemi, které monitorují různé aspekty fyzické aktivity. Nejzdravěji se cítí Turci (60 %), naopak v Polsku, Německu a Británii více než polovina lidí pociťuje potřebu na svém zdraví zapracovat.

Více než 70 % evropské populace přiznává, že buď o své zdraví pečuje pravidelně, ale potřebovala by k tomu další motivaci, nebo se o zdraví stará jen občas, ale také rychle ztrácí motivaci a vrací se ke starým návykům.

Zde přicházejí na řadu personalizované zdravotní poznatky hodinek Huawei Watch GT 4. Chytré hodinky využívají pokročilé algoritmy k syntéze dat na základě aktuálních informací přicházejících od uživatele, kterému poskytují informace a pokyny přizpůsobené jeho individuálním potřebám. Ať už se jedná o připomenutí, že by se měl napít, návrhy aktivit nebo wellness tipy, personalizovaná povaha těchto poznatků zvyšuje schopnost uživatelů činit informovaná rozhodnutí o svém zdraví a také je udržuje motivované k dosažení jejich zdravotních cílů.

Huawei Watch GT 4 jsou první chytré hodinky Huawei, které představují funkci Stay Fit, jež využívá zdravotní údaje v reálném čase a pomáhá uživatelům spravovat jak výsledky tréninku, tak příjem kalorií, čímž uživatelům poskytuje komplexnější doporučení přizpůsobená jejich potřebám, a tím i lepší udržení hmotnosti.

Získejte přesnější údaje o stavu svého srdce

Schopnost chytrých hodinek průběžně monitorovat srdeční tep významně přispívá k informovanosti o zdraví srdce. Uživatelé mohou sledovat trendy klidové tepové frekvence, identifikovat nepravidelnosti a dostávat upozornění na abnormální vzorce.

Právě zdraví srdce je pro Evropany jedním z nejdůležitějších aspektů jejich celkového zdraví, proto dbají i na pravidelné měření srdečního tepu. Avšak neuživatelé chytrých hodinek jsou na tom dosti hůře. Z nich si měří tep pravidelně pouze 34 %. Naopak z uživatelů hodinek se měří pravidelně 49 %.

Huawei Watch GT 4 přichází s vylepšenou technologii sledování zdravotních ukazatelů TruSeenTM 5.5+, která zahrnuje vícekanálový algoritmus pro vylepšení signálu. Díky tomu uživatelé získají přesnější údaje o stavu svého srdce, a to i během dynamických aktivit. Chytré hodinky jsou dokonce schopny provádět měření změn v jakémkoli okamžiku dne a zaznamenávat důležité údaje o srdeční funkci. Tato neinvazivní technologie umožňuje hodinkám Huawei Watch GT 4 upozornit uživatele na nesrovnalosti včas a odhalit tak potenciální kardiovaskulární problémy.

Kvalitní spánek je alfou a omegou celkového zdraví

Kvalitní spánek je základem celkového zdraví a chytré hodinky vynikají tím, že pomáhají jednotlivcům pochopit a zlepšit jejich spánkový režim. Analýzou délky spánku, jeho cyklů a přerušení poskytují tato zařízení cenné poznatky. Vyzbrojeni těmito informacemi mohou uživatelé upravit svůj životní styl tak, aby optimalizovali svůj spánek, a podpořit svou fyzickou i duševní pohodu.

Sledování spánku se nachází na prvním místě v seznamu nejčastěji používaných funkcí chytrých hodinek (61 %). 33 % z nich poté pravidelně sleduje kvalitu spánku. Funkce Huawei TruSleep™ 3.0 dokáže během spánku detekovat mikropohyby a přesněji tak určit, v jaké fázi spánku se uživatel nachází. To mu pak pomáhá upravit svůj spánkový režim tak, aby se kvalita zlepšovala. Chytré hodinky Huawei Watch GT 4 navíc využívají pokročilý snímač Huawei TruSeenTM 5.5+, který detekuje rozdíly v srdečním tepu během spánku, což znamená, že komplexněji snímá spánkový cyklus.

Nezapomeňte relaxovat

V dnešní době mají lidé až přemíru stresu. Pomocí údajů o variabilitě srdečního tepu mohou tato zařízení měřit úroveň stresu a poskytovat řízená dechová cvičení nebo výzvy k relaxaci. Začlenění těchto činností do každodenní rutiny pomáhá budovat odolnost vůči stresu a podporuje zdravější duševní stav.

Méně stresu a více spánku

Kromě každodenní péče o zdraví přispívají chytré hodinky k včasnému odhalení potenciálních zdravotních problémů v budoucnu, což usnadňuje včasný lékařský zásah. Většina lidí si spojuje životní styl a zdraví. Z průzkumu společnosti Huawei jasně vyplývá, že téměř 91 % respondentů chce zlepšit alespoň jeden aspekt svého životního stylu související se zdravím a zavést změny týkající se zdraví.

Typy požadovaných změn se v jednotlivých zemích liší. V průměru mají Evropani tendenci změnit následující aspekty: méně stresu a více spánku.

Chytré hodinky mají dlouhodobý vliv na zdraví

Cílem průzkumu bylo zjistit postoje a povědomí Evropanů o vlastním zdraví. A to jak obecně, tak z větší perspektivy. Dalším cílem bylo odhalení povědomí o chytrých hodinkách a jejich používání v celém regionu, včetně vlivu na osobní zdravotní povědomí a chování. Studie si rovněž kladla za cíl zjistit, zda se zdravotní návyky uživatelů chytrých hodinek liší od těch, kteří je nepoužívají, a zda mají chytré hodinky potenciál zlepšit chování, a tedy i zdraví. Z odpovědí v průzkumu vyplývá, že využívání chytrých hodinek skutečně změnilo zdravotní chování a že pravidelní uživatelé chytrých hodinek toho o svém zdraví vědí víc. Pořízení chytrého zařízení, které dokáže sledovat zdraví a poskytovat akční návrhy na zlepšení, může být prvním krokem na cestě ke zlepšení návyků uživatelů. Huawei_Fashion-Forward_02_0139_v2

Chytré hodinky Huawei Watch GT 4 tak mohou být ideálním vánočním dárkem pro vás i vaše blízké a mohou být prvním krůčkem na cestě za zdravějším životním stylem. Nyní jsou k dostání na oficiálním e-shopu Huawei ve speciální akci. Při jejich nákupu získáte sluchátka FreeBuds SE 2 zdarma až do 24. prosince. Cena hodinek startuje na 5 999 Kč dle zvoleného modelu.

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)