Chytré hodinky s Androidem letí světem – přidává se také ZTE

smart-watches-2

Po představení hodinek Samsung Galaxy Gear a Sony Smartwatch druhé generace přichází na pole chytrých hodinek nový hráč. Jedná se o čínskou společnost ZTE, která hodlá v prvním čtvrtletí roku 2014 představit vlastní chytré hodinky. Ty by se měly začít prodávat v průběhu druhého čtvrtletí v Číně.

Podle šéfa divize tržní strategie ZTE Lu Qianhao by se měly později hodinky dostat i na evropský a americký trh. Lu také tvrdí, že by se mělo jednat o zařízení pro masy a bude tak kladen důraz na nízkou cenu. I přesto by ale nové chytré hodinky od ZTE měly nabízet vše co konkurence. Přesnou hardwarovou specifikaci ZTE nezveřejnilo.

zte

Společnost ZTE zaujímá na čínském trhu s chytrými telefony pouze 5% podíl, proto si od nového produktu slibuje hlavně upoutání pozornosti na ostatní svá zařízení. V tuto chvíli můžeme společnosti ZTE jen držet palce. Na poli chytrých hodinek to nebude mít vůbec jednoduché. Analytici očekávají, že v roce 2014 se prodá okolo 5 milionů kusů chytrých hodinek. To je jen zlomek z odhadovaného množství 1 miliardy prodaných smartphonů.

Zdroj: WSJ

Hlasujte pro nejlepší zařízení roku a vyhrajte jedno z nich! O čem je řeč? Android Roku 2013!

logo_tmava_cs_CZ

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek