Netradiční chytré hodinky Matrix PowerWatch 2: Nabíjí se lidským teplem a solárním panelem

chytre hodinky matrix powerwatch 2

Chytré hodinky Matrix PowerWatch 2 mají jednu velice zajímavou funkci. K nabíjení nepotřebujete žádné kabely, dokovací stanice ani přístup k elektrické síti. Zároveň ale nefungují na vyměnitelné baterie. “Pohonem” hodinek je totiž lidské tělo, respektive teplo a také malý solární panel. Jaké jsou další novinky u této druhé generace?

Matrix PowerWatch 2: Netradiční řešení s plnohodnotnými chytrými hodinkami

Již před lety jsme mohli vidět první model hodinek Matrix PowerWatch. Už tato verze využívala k nabíjení lidské teplo. Druhá generace využívá vylepšený termoelektrický generátor a nově i solární články. Tyto dvě věci zcela stačí k nabíjení hodinek. Zajímavé to ale teprve je v tom, co všechno hodinky umí.

Matrix PowerWatch 2 – The Most Powerful Watch in the World

Matrix PowerWatch 2 - The Most Powerful Watch in the World

V první řadě překvapí barevný LCD displej, u první generace se používal černobílý panel. Hodinkám nechybí GPS ani senzor srdečního tepu. Samozřejmostí je možnost propojení s telefonem pro příjem notifikací. Každopádně je tu jeden problém. Hodinky se dají koupit nyní přes crowdfundingový server Indiegogo. To by nebylo nic zvláštního, jenže přímo výrobce hlásí, že se stále nejedná o finální produkt, takže je tu větší šance, že se výsledný produkt nepovede. Finální verze by měla být dokončena za půl roku.

Matrix PowerWatch 2 Demo Video

Matrix PowerWatch 2 Demo Video

Na druhou stranu už to, že na to přímo výrobce upozorňuje, ukazuje, že nechtějí jen získat od lidí peníze a poté s nimi zmizet. Za tento zvýšeny risk se dají hodinky koupit se slevou 60 procent. A to 199 dolarů. V přepočtu tak cca 4 500 Kč. Pokud se dostanou na trh, budou stát 499 USD. V přepočtu 11 200 Kč.

Jak se vám líbí Matrix PowerWatch 2? Co říkáte na řešení nabíjení?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)