Chytré hodinky Huawei Watch GT jsou o něco lepší: Nová aktualizace přináší mnoho změn

huawei watch gt aktualizace systému

Nedávno jsme recenzovali chytré hodinky Huawei Watch GT. Největší kritiku si odnesla softwarová část. A to hlavně kvůli tomu, že se Huawei rozhodl použít namísto WearOS svůj vlastní systém LiteOS. Ten v mnoha ohledech zaostává za konkurencí. Dobrou zprávou je, že se to čínská společnost snaží napravit. Nová verze přináší hned několik novinek a důležitých změn, které vylepší zážitek z používání hodinek Watch GT.

Chytré hodinky Huawei Watch GT obdržely novou systémovou aktualizaci

Aktualizace se nám objevila na redakčních hodinkách. Jedná se o verzi 1.0.5.22, velikost celé aktualizace je 8,04 MB. Z výpisu změn můžeme vidět, že změnilo nebo přidalo celkem 12 různých položek. Přidaly se například nové elegantní ciferníky. Právě nedostatek ciferníků byla jedna z věcí, kterou jsme v recenzi Huawei Watch GT kritizovali. Dále se vylepšil způsob zobrazování notifikací a zpráv z telefonu.

aktualizace chytrych hodinek huawei watch gt

Nově se podporují i dlouhé zprávy, které se již normálně zobrazí. Nově příchozí zprávy rovnou zobrazí detaily a podporuje se i odložení zpráv. Dále se optimalizovalo upozornění na hovory/zprávy/budík při zamknutém displeji. Vylepšení se dočkal i kompas. Opraveny byly chyby u budíku a při vypínání aplikací pro cvičení. V neposlední řadě se optimalizoval algoritmus pro měření srdečního tepu a měření rychlosti běhu by mělo být přesnější. Poslední změna se týká těch, kteří plavou. Minimální délka pro měření plavání v bazénu byla nastavena na 15 metrů. Aktualizace se postupně uvolňuje v těchto dnech.

EDIT 4. 2. 2019: Na začátku února přistála na hodinkách Huawei Watch GT další aktualizace. Tentokrát již menší. Přesněji přidává dvě novinky. V první řadě je to ciferník s designem čínského Nového roku a také se přidal lunární kalendář.

huawei watch gt aktualizace unor 2018

EDIT 7. 3. 2019: Uběhl další měsíc a Huawei si do hodinek Watch GT připravil novou aktualizaci. Tentokrát má velikost 4,60 MB. V aktualizaci můžeme vidět hlavně optimalizace a opravy. A to třeba mechanismus aktualizování počasí, přesnost předpovědi byla rovněž vylepšena. Zlepšila se přesnost měření srdečního tepu. Dále byl optimalizován barometr a zamknutí/odemknutí displeje.

Opravena byla chyba s ukládáním pohybových dat a také občasný problém s tím, že se na hodinkách objevila prázdná obrazovka.

huawei watch gt aktualizace hodinek 2019

EDIT 29. 3. 2019: V březnu jsme se dočkali rovnou dvou aktualizací chytrých hodinek. Ta poslední byla přidána na konci měsíce a je spojena s novinkami, které Huawei představil u nové verze hodinek Watch GT Elegant a Active. Odlišné jsou pouze po designové stránce. Softwarové novinky jsou dostupné na všechny verze hodinek. Pojďme si je představit:

  1. Nově umí hodinky měřit triatlon
  2. Přidáno několik nových ciferníků, které se zpřístupní v polovině dubna
  3. Oprava několika chyb
huawei watch gt aktualizace
Huawei Watch GT

Huawei Watch GT

1.0
  • Displej 1.4" AMOLED 454 x 454 px
  • Operační systém LiteOS
  • Senzory Akcelerometr, Gyroskop, Magnetomer, srdeční tep, okolní osvětlení, barometr
  • Konektivita BT 4.2

Vlastníte chytré hodinky Huawei Watch GT? Jak jste s nimi spokojeni?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)