Chytrá bunda od Levi’s a Googlu vyjde letos na podzim

Chytrá bunda Google

O chytrém oblečení se Google poprvé rozpovídal na I/O 2015 a jak to vypadá, dovede tento projekt do alespoň jednoho produktu, který se dostane na trh. Chytrá bunda vzniká ve spolupráci se slavnou oděvní společností Levi Strauss & Co.

Chytrá bunda bude mít speciální tlačítko na rukávu

Už to bude téměř rok, kdy se Google naposledy zmínil o projektu Jacquard a společnosti Levi’s, která se měla postarat o výrobu a návrh chytré bundy. Oproti klasické bundě se liší v tom, že má v sobě dotykové senzory a podporuje Bluetooth. Nyní se prozradily informace, kdy se chytrá bunda dostane na trh a kolik bude stát.

Levi’s® Commuter™ x Jacquard by Google Trucker Jacket

Levi's® Commuter™ x Jacquard by Google Trucker Jacket

Za jeden z prvních kousků oblečení budoucnosti lidé zaplatí 350 dolarů, což je zhruba 9 tisíc korun. Do prodeje jde bunda již na podzim tohoto roku. Levý rukáv bundy má dotykovou plochu, přes kterou se dá ovládat telefon. Prozatím gest není mnoho, existuje například gesto pro zvednutí hovoru nebo ovládání hudby, což v podstatě umí i tlačítko na sluchátku nebo chytré hodinky. Hlavní pokrok je v tom, že se dokáže vytvořit ovládací prvek na textilu. Baterie v bundě by měla vydržet na jedno nabití až dva dny. Prát se dá bunda úplně normálně jako každá jiná, jen je potřeba odpojit elektroniku.

Myslíte, že chytré oblečení dokáže prorazit již nyní?

Zdroj: pocketnow.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)