Chystá se aktualizace na Android 4.4.1. Už probíhá testování!

android441_ico

Několik zdrojů v posledních dnech uvedlo, že zaznamenaly v záznamech o návštěvách svého serveru přístupy ze zařízení Google Nexus 4, Nexus 5 a Nexus 7 s operačním systémem Android ve verzi 4.4.1. Mělo by se jednat o minoritní aktualizaci, která bude řešit dosud nalezené chyby a problémy. Připomeňme, že Android 4.4 KitKat byl představen koncem listopadu (viz naše články Android 4.4 KitKat – podrobný přehled novinek obrazem i slovem a Android 4.4 Kitkat – podrobný přehled zásadních novinek a vylepšení).

Chystá se aktualizace na Android 4.4.1 Chystá se aktualizace na Android 4.4.1

Například webové stránky 9to5Google zachytily v analýzách návštěvnosti Nexusy s Androidem 4.4.1, přičemž všechny se připojovaly z kalifornské Santa Clary z IP adres náležících Googlu. První ojedinělé návštěvy s touto verzí byly zaznamenány již 15. listopadu, v posledních několika dnech ale jejich počet vzrostl, jak ukazuje následující graf.

Graf návštěvnosti z Androidu 4.41 na 9to5Google Graf návštěvnosti z Androidu 4.41 na 9to5Google

Kromě Nexusů bylo ve statistikách zachyceno také jedno neznámé zařízení s Androidem 4.4.1.

Kromě Nexusů bylo ve statistikách zachyceno také jedno neznámé zařízení Kromě Nexusů bylo ve statistikách zachyceno také jedno neznámé zařízení

Také známý vývojář ROMek pro HTC LLabTooFeR na Twitteru uvedl, že HTC One Google Edition dostane Android 4.4.1 “v blízké budoucnosti” s firmwarem verze KOT49E.

LLabTooFeR tvrdí, že HTC One Google Edition dostane Android 4.4.1 LLabTooFeR tvrdí, že HTC One Google Edition dostane Android 4.4.1

Je ještě příliš brzy na to říci, co obsahuje Android 4.4.1, ale můžeme očekávat, že to budou především drobná vylepšení a opravy chyb. Na druhou stranu Google často vydává aktualizace opravující chyby, aniž by změnil číslo verze, takže tentokrát půjde o něco většího. Probíhají spekulace, že by se významných vylepšení mohla dočkat aplikace Fotoaparát, která prý přinese podporu formátu RAW a režim sekvenčního snímání (“burst”; viz Lepší aplikace na focení přímo od Google už možná brzy).

Předpokládat lze také odstranění problému s restarty Nexusů, jež lze vyvolat zasláním většího množství “flash SMS” (viz aktualita Zranitelnost v zařízeních Nexus lze zneužít k restartu nebo odpojení od sítě zasláním SMS).

Zdroje: Android Authority, XDA, 9to5Google, Twitter a Pocketnow.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)