Chromebooky mají brzy dostat funkci, kterou jablíčkáři milují na macOS

chrome os

Asi není třeba nijak extra rozebírat, že je Apple špičkou, co se provázanosti svých systémů týče. Ale ani Google na tom není tak špatně. Pokud máte Chromebook a telefon s Androidem, může vám notebook zobrazovat notifikace, poslední fotografie nebo třeba stav baterie vašeho telefonu.

Hlasové volání z Chromebooku? Prý brzy realita

To nejlepší si ale pro nás Google teprve chystá. Dle serveru Chrome Unboxed bude prý brzy možné telefonovat přímo z počítače s Chrome OS. V Chromium Gerrit se totiž objevil kód, ve kterém se nachází spojení “povolit funkci upozornění na příchozí/pokračující hovory” a další záznamy naznačují, že nepůjde o pouhé notifikace, ale skutečně budete moci přijímat a vytáčet hovory přímo na počítači.

Hlasové volání z Chromebooku

Teoreticky by se mohlo jednat také o součást připravovaného programu Eche, což bude systémový nástroj který má vytvořit hlubokou provázanost mezi Chromebooky a telefony Google Pixel.

Využili byste tuto funkci?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)