Nejnovější Chrome 79 maže data z některých aplikací

google chrome 79

Google pozastavil aktualizace prohlížeče Chrome 79 s novou funkcí ochrany proti phishingu. Uživatelé, kteří na něj stihli aktualizovat objevili chybu, která způsobuje odstranění dat z jiných aplikací. Důvodem je WebView pro Android, který využívá velké množství aplikací třetích stran. Právě u nich dochází k odstranění dat.

Existuje mnoho aplikací pro Android, které jsou v podstatě jen webovými stránkami. Můžeme zmínit například Twitter Lite, který používá k vykreslování webových stránek právě Android WebView. V pátek ráno vývojáři těchto aplikací zjistili, že když byl Android WebView aktualizován na verzi 79, začala se některým uživatelům mazat data v těchto aplikacích. To znamená, že se z nich vymaže nejen mezipaměť, ale také všechna ostatní data.

google chrome 79 problém

Vývojáři prohlížeče Chromium na tento problém okamžitě reagují a pozastavují aktualizaci na nejnovější verzi Chrome 79. Po aktualizaci se totiž s problémem setkává přes 50 % všech uživatelů. Google na problému usilovně pracuje a v co nejbližší době vydá verzi, která tento problém vyřeší. V současné době není jasné, které aplikace jsou na seznamu poškozených.

Máte s Chrome 79 stejný problém?

Zdroj: fonearena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)