Gigabitové připojení zavádí v ČR další firma. Její jméno vás asi překvapí

ČEZNet gigabitové připojení

Ke známým velkým poskytovatelům internetového připojení jako Cetin, T-Mobile či Vodafone zřejmě brzy přibude další hráč s celostátní působností. A ne, není tady řeč o třetím velkém českém operátorovi. Do jeho plánů to nejspíš také patří, nicméně nyní máme na mysli ČEZ. Společnost známá primárně dodávkami energií má totiž pod svými křídly mimo jiné dceřinou značku ČEZNet, která tento velký krok plánuje. Tento poskytovatel už existuje delší dobu, nicméně doposud se věnoval hlavně propojování větších uzlů ve prospěch své mateřské firmy. Jedinou výjimku tvoří Karlovy Vary, kde už je od něj rychlost 1 Gb/s dostupná. Teď podle všeho ČEZNet chystá gigabitové připojení zavádět celostátně.

ČEZNet gigabitový internet ČR banner

O této skutečnosti hovoří banner na oficiálním webu tohoto poskytovatele. Je časově dost neurčitý, nicméně firma na záměru evidentně pracuje. Podle cen pro zákazníky v Karlových Varech můžeme také odtušit, kolik by služba měla stát. Nejrychlejší gigabitové připojení (1000/100) v tomto městě ČEZNet nabízí v základu za 899 Kč za měsíc. Tarif s polovičními hodnotami vyjde na 599 Kč. Za dalších 99 korun měsíčně je možné u tarifů k rychlosti stahování dorovnat i rychlost odesílání. Poskytovatel má v nabídce i možnost zřízení veřejné IP adresy.

Věděli jste, že ČEZ poskytuje internetové připojení?

Zdroj: ČEZNet

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)