TOPlist

5 českých aplikací, které používají miliony lidí po celém světě

appparade česko

Komerční článek

Od cestování přes zdraví a fitness až po zábavu nebo předpověď počasí. České aplikace si získávají uznání a popularitu daleko za hranicemi České republiky. Některé dokonce patří k nejúspěšnějším ve své kategorii. Které to jsou?

„Česko má hromadu šikovných vývojářů, mnoho z nich zkouší prorazit za hranicemi. Za posledních 5 let nám soutěží prošla přes stovka českých aplikací a mám radost, že jsou mezi nimi i takové, které se od svého uvedení zařadili ve svých kategoriích mezi světové špičky,” říká Vratislav Zima, CEO softwarového studia MeguMethod, která pravidelně pořádá jednu z největších přehlídek českých mobilních aplikací AppParade.

appparade

Fitify

Momentálně bychom asi jen těžko hledali úspěšnější českou aplikaci než Fitify. Když Martin Mazanec a Matouš Skála v roce 2019 se svou appkou zvítězili v AppParade, jen stěží předpokládali, že se jim o pár let později podaří dosáhnout pozoruhodného milníku s 20 miliony uživatelů po celém světě. Kromě toho, že jejich úspěch překročil hranice a dostal se až za velkou louži, obdrželi také značnou investici ve výši 2,5 milionu dolarů od Reflex Capital. „Jsem moc rád, že kluci odstartovali svůj úspěch právě výhrou v AppParade. Mnohdy to pro vývojáře bývá první zlomový bod. I letos máme mezi soutěžícími podobně zaměřené aplikace, například Walking Planet,” upřesňuje Zima.

VOS.Health

Velkým boomem je v poslední době také oblast zdraví, a ani tam nezůstávají Češi pozadu. Krásným příkladem je aplikace VOS.Health, která získala v roce 2022 na AppParade ocenění diváků a dnes boduje doslova po celém světě. Tato aplikace z České republiky pomáhá lidem zvládat psychicky náročné situace a sledovat jejich náladu. Využívá ji dva miliony lidí ve 170 zemích a je dostupná v devíti jazycích. Přitahuje i investory, přičemž v posledním investičním kole obdržela VOS.Health 1,5 milionu eur (36 milionů korun) od domácích Soulmates Ventures a Purple Ventures, kteří se přidali k již existujícím investorům, jako jsou Miton a Reflex Capital. Celkově čtveřice českých investorů do této firmy investovala více než 70 milionů korun. „Mobilní aplikace už dávno nejsou jen o hrách. V poslední době se objevuje stále více aplikací na zdraví. Ať už je to VOS.Health, slušně rostoucí Nepanikař app, nebo letošní finalista, kterým je mobilní aplikaci pražského IKEMu,” komentuje Zima.

Windy

Češi se ale nezaměřují jenom na zdraví a fitness. Díru do světa udělala i česká aplikace Windy, která v AppParade soutěžila v roce 2019 a dnes pomáhá zachraňovat životy po celém světě. Osvědčila se třeba během řádění hurikánu Irma, pomáhá sledovat rizika šíření požárů nebo monitoruje blesky. Windy si oblíbily i prestižní zahraniční média, jako Reuters, Express.co.uk či Telegraph, které se ve svých článcích pravidelně opírají právě o její data.

Settle Up

Užitečná aplikace, která se umí vypořádat se společnými výdaji více lidí. Ať už v rodině, mezi přáteli nebo kolegy. Zaznamená, kdo platil útratu a umí říct, kdo ji má platit příště, aby se mezi sebou lidé postupně vyrovnávali. Aktuálně má tato aplikace přes milion stažení a pyšní se více než 400 000 MAUs (Monthly Active Users neboli počet jedinečných uživatelů) po celém světě.

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Readmio

Své místo si zaslouží i aplikace Readmio, která vyhrála cenu poroty na AppParade dva roky zpátky. Při čtení pohádek doplňuje vyprávění zvukovou stopou a vtahuje tak děti do děje. Tato aplikace nezaujala jen české rodiče, ale hojně si ji stahují také na Slovensku a ve Velké Británii. A díky investici ve výši 25 milionů si nyní navíc prošlapává cestu i do Německa a Polska.

konference aplikace apparade

Svět českých mobilních aplikací je bohatší a pestřejší, než kdy dříve, a počet těch, kterým se na mezinárodním poli daří, neustále roste. Mnoho z nich bude mít možnost zazářit na prestižní soutěži AppParade, která se letos odehraje 23. dubna ve večerních hodinách v Kongresovém centru v Praze. Vítězná aplikace získá podporu ve výši 100 tisíc korun. Partnery celé akce jsou společnosti Livesport a O2.

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)