Caterpillar Cat S60: první smartphone s termovizí

cat_s60

Caterpillar, tedy společnost, která se dosud proslavila spíše svou těžkou stavební technikou než na poli mobilních zařízení, představila jen několik dní před výstavou Mobile World Congress v Barceloně svůj nový model Cat S60. Nejzásadnějším prvkem, kterým se Caterpillar Cat S60 bude snažit odlišit od konkurence, je termovizní kamera.

Caterpillar Cat S60 s termovizní kamerou Caterpillar Cat S60 s termovizní kamerou

Cat S60 je z hlediska technických parametrů zařízením střední třídy, což je v případě této značky tak nějak nepsaným pravidlem. Na přední straně je připraven displej s úhlopříčkou 4,7″ a rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, který je schopen vnímat i doteky v rukavicích. Protože dalším rysem telefonů Cat je odolnost, je obrazovka chráněna odolným sklem Corning Gorilla Glass 4.

Hardwarová stránka se velmi podobá HTC One A9 – stojí na osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 617, kterému sekundují 3 GB operační paměti. Pro aplikace a data je připraveno 32 GB interního úložiště. Příjemnou zprávou je, že operačním systémem má být nejnovější Android 6.0 Marshmallow.

Termovize do kapsy aneb K čemu je dobrá?

Kromě standardních funkcí a vlastností činí tento chytrý telefon výjimečným integrovaná termovizní kamera v tomto oboru známé značky FLIR (v současné době jeden z leaderů v oblasti termálních zobrazovacích technologií) s technologií MSX. Ta zvládne jak pořizování statických a panoramatických snímků, tak i nahrávání videa.

První telefon na světě s termovizní kamerou První telefon na světě s termovizní kamerou

Uživatelé se mohou těšit na možnost změny tepelné palety, měření teploty bodu a zobrazení minimální, maximální a průměrné hodnoty teploty. Cat zveřejnil několik snímků z fotoaparátu na sociální síti Twitter a jejich kvalita vypadá velmi podobně výsledkům kamery FLIR One.

Vizualizace naměřených teplot Vizualizace naměřených teplot

K čemu byste mohli potřebovat takové zařízení? Tento speciální druh kamery například umožní detekovat ztráty tepla kolem oken a dveří, bodovou vlhkost, chybějící izolaci a identifikovat zbytečně moc topící topná zařízení. Kromě toho termovize umožňuje vidění i v naprosté tmě.

Termovizní kamery umí vizualizovat teplo, které je za normálních okolností neviditelné pouhým okem. Zvládají také měření povrchové teploty ze vzdálenosti 15 až 30 metrů a vidí skrze plynné překážky, jako je například kouř.

Technické parametry telefonu Caterpillar Cat S60

 • Zesílený rám.
 • Vydrží ponoření až do hloubky 5 metrů po dobu jedné hodiny. To dovoluje použít telefonu jako podvodní kamery, což by se v některých situacích rozhodně mohlo hodit.
 • Vyhovuje standardu MIL-STD-810.
 • Jasný displej (typicky 540 nitů), odolné sklo Corning Gorilla Glass 4.
 • 4,7″ displej s HD rozlišením, který lze ovládat mokrým prstem či v rukavicích.
 • Baterie s kapacitou 3800mAh.
 • Podvodní 13Mpx hlavní fotoaparát s duálním bleskem, 5MPx přední VGA kamera.
 • Podpora 4G LTE.
 • Osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 617.
 • 32 GB interní paměti
 • 3 GB operační paměti.
 • Android 6.0 Marshmallow.

Cat S60 bude k dispozici ve Velké Británii a USA za cenu 649 eur respektive 599 dolarů (v přepočtu asi 17 500/14 600 Kč). S ohledem na skutečnost, že dosavadní telefony této značky seženete i na našem trhu, očekáváme, že tomu tak bude i v případě tohoto modelu.

Caterpillar bude příští týden vystavovat svůj nový model na MWC 2016, kde budou přítomni i naši redaktoři. Pokud se tedy o tomto nesporně zajímavém chytrém telefonu chcete dozvědět více, nezapomeňte sledovat náš web!

Zdroje: Android Central, Android Police, Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)