Na telefonech si konečně pustíte časosběrné záznamy z Google Earth

casosberne zaznamy google earth

Google Earth již delší dobu podporuje jednu hodně zajímavou funkci. A to možnost rychlého zobrazení časosběrných záznamů z několika desítek let. Můžete se tak podívat například na to, jak se změnila příroda, anebo třeba, jak rychle se rozšiřují největší velkoměsta. Funkce byla dostupná pouze na PC, od dnešního dne se dostává na podporu telefonů a tabletů.

Časosběrné záznamy z Google Earth nově i na telefonech a tabletech

Kromě podpory mobilních zařízení, se předělal i vzhled, který nyní odpovídá pravidlům Material Designu. Další novinkou je možnost aktivování mapových podkladů, kdy tak uvidíte změny přímo na mapě. Přímo Google nabízí několik předvybraných oblastí, kde jsou změny vidět nejvíce. Můžete si ale zadat i třeba vaše město a podívat se na změny za poslední roky. K dispozici jsou i krátká YouTube videa, kde můžete vidět změny přímo bez nutnosti hledání.

google earth timelapse

Google zkombinoval více než 15 milionů snímků ze satelitů a výsledkem je 35 let historie Země zaznamenané do virtuálního glóbusu. Celkově mají snímky podle Googlu 10 biliard pixelů. Pokud se na záznamy chcete podívat, tak stačí přejít na stránku Google Earth Timelapse. Aplikace prozatím neexistuje a nyní vzhledem k podpoře mobilních zařízení na webu, pravděpodobně ani nebude.

Al Khiran, Kuwait

Al Khiran, Kuwait

Dívali jste se již na časosběrné záznamy z Google Earth?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)