BlackBerry chystá další dva Androidy. Tentokrát půjde o střední třídu

blackberry_vienna_ico

Model Priv jako první Androidí smartphone značky BlackBerry příliš neuspěl. Ne že by se jednalo o špatný smartphone, ale jeho cenovka byla příliš vysoká. I přesto firma se systémem Android počítá a pro letošní rok chystá hned dva nové modely. Tentokrát se však bude jednat o smartphony střední třídy.

Zlevní BlackBerry Priv?

Každý z modelů bude jiný. Jeden bude disponovat hardwarovou klávesnicí, druhý bude zcela odkázán na dotykový displej. CEO BlackBerry, John Chen, sice k chystaným modelům neprozradil více detailů, ale zmínil se, že cenovka modelu Priv by se mohla snížit, a to rovnou vice než o třetinu.

Zatímco jeho cena při zahájení prodeje atakovala hranici 700 USD (v přepočtu 16500 Kč, u nás se ale cena pohybovala kolem 22000 Kč), po slevě by měla spadnout na příjemných 400 USD (v přepočtu 9500 Kč). U nás bychom se tedy mohli dočkat alespoň cenovky pod 15000 Kč.

Blackberry John Chen John Chen při představení BlackBerry Priv

Jsme jediní lidé, kteří doopravdy zabezpečují Android, přidáváme všem známé bezpečnostní prvky BlackBerry a to pro nás dělá trh dosažitelnější,” řekl Chen.

Také zopakoval, že se letos nepočítá s žádným smartphonem na systému BB10 OS, ale že ho i přesto budou zatím dále udržovat, už jen kvůli svým zákazníkům. Chen také nezahazuje myšlenku na prodej menší divize, pokud se firmě nezačne dařit, což je myšlenka stará již tři roky.

Zdroj: engadget.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)