BioRing: zkusíte místo fitness náramku prsten?

boring_ico

S fitness náramky se doslova roztrhl pytel. Nejlevnější modely, které jen počítají kroky, seženete již za pár stokorun. Na druhé straně jsou sofistikované produkty, atakující hranici 4000 Kč. Jenže je náramek opravdu tím nejlepším možným provedením? Autoři projektu BioRing se vydali trochu jinou cestou – na trh hodlají vstoupit s fitness prstenem!

Fitness prsten Fitness prsten

Podle slibů by prsten měl umět spočítat počet spálených kalorií, ušlé kroky a sledovat tepovou frekvenci. Aplikace pro chytrý telefon vám pak řekne, jak intenzivní byl váš trénink a automaticky vypočítá, kolik kalorií jste v průběhu dne spálili, aniž by bylo nutné cokoli zadávat ručně.

Co BioRing měří?

Díky těsnějšímu kontaktu s tělem uživatele zvládne údajně fitness prsten sledovat a zaznamenávat tyto informace:

 • Kalorický příjem a výdej.
 • Příjem tuků a proteinů.
 • Stav a úroveň spánku.
 • Míru stresu.
 • Intenzitu fyzické aktivity.
 • Tepovou frekvenci.
 • Úroveň vody v těle.
 • Počet kroků a ušlou vzdálenost.
Co BioRing měří? Co BioRing měří?

Výživa, spánek a stres jsou důležitými faktory ovlivňujícími celkovou pohodu, ale je poměrně obtížné tyto atributy zjišťovat a měřit. BioRing automaticky a soustavně sleduje výživu i dosažené sportovní výsledky.

Čím chce BioRing překonat konkurenci?

Ostatní nositelná elektronika, jako Fitbit, MiBand a Jawbone, počítá jen spalování kalorií, ale neměří příjem. Pokud chcete zhubnout a/nebo žít zdravě, je nutné sledovat obě hodnoty. BioRing poskytuje podrobný rozpis potravin, které jíte a který vám pomůže s udržením hmotnosti.

Že by kouzelný prsten? Že by kouzelný prsten?

BioRing je ideální pro každého, kdo chce:

 • Zhubnout – přesně a automaticky sleduje příjem i spálené kalorie. Může se stát vaším osobním trenérem, který vám pomůže dosáhnout kýženého cíle.
 • Udržet si optimální váhu – monitoruje všechny důležité aspekty jídelníčku a upozorní vás, pokud jste zkonzumovali více kalorií.
 • Posilovat – proteiny pomáhají budovat svalovou hmotu, takže při cvičení tohoto typu je důležitý dostatek bílkovin. BioRing automaticky monitoruje příjem bílkovin a řekne vám, zda jste na správné cestě.
 • Lépe spát – měří různé úrovně spánku, poskytuje informace o účinnosti spánku.
 • Snížit stres – neustále měří hladinu stresu a upozorní, když je příliš vysoká.
 • Zajistit správnou hydrataci – dehydratace vede ke špatnému stavu pokožky, únavě a mnoha dalším vedlejším účinkům. BioRing měří hladinu hydratace a upozorní vás, když je čas se napít.
 • Mít zdravé srdce – klidová tepová frekvence je velmi důležitým ukazatelem zdraví. Spolu s dalšími kroky se můžete postarat o její snížení,
 • Být více produktivní – sledujte životně důležité aspekty, které mají vliv na vaši produktivitu.
 • Být více buď aktivním – upozorní vás například, když příliš dlouho sedíte a sleduje spálené kalorie při jakékoli činnosti.

How BioRing Automatically Measures My Calorie Intake

How BioRing Automatically Measures My Calorie Intake

Propojení s aplikací

BioRing samozřejmě bude nejlépe fungovat s chytrým telefonem. Autoři chystají aplikace pro Android a iOS. Všechny potřebné informace bude možné sledovat v moderním a uživatelsky přívětivém rozhraní. Může se stát vaším osobním trenérem, který vám poskytne personalizovaná a užitečná doporučení. Své úspěchy pak budete moci sdílet s přáteli. Počítá se také s podporou vibrací prstenu v případě příchozího hovoru nebo zprávy.

Kde, kdy a za kolik BioRing získat?

Produkt je zatím ve fázi, kdy se jeho autoři snaží získat prostředky potřebné na rozjezd výroby na crowdfundingovém serveru Indiegogo. Pokud uspějí (aktuálně mají vybráno asi 40 % z požadovaných 50 000 dolarů), předpokládají zahájení distribuce v listopadu. Aktuálně lze pořídit jeden prsten za cenu 189 dolarů (4 500 Kč), což je prý o 110 méně než předpokládaná maloobchodní cena. V ceně je prsten ve vybrané barvě (aktuálně jen černá a bílá), nabíjecí stanice, příručka “Rychlý start” a roční záruka. Poštovné je do Česka překvapivě zdarma.

Balení s nabíjecí stanicí Balení s nabíjecí stanicí

Zdroje: indiegogo.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)