Bezpečnostní chyba Facebooku: Hackeři napadli 50 milionů účtů

facebook bezpečnostni chyba

Facebook oznámil, že na začátku minulého týdne se objevila bezpečnostní chyba, která postihla 50 milionů účtů. Bezpečnostní problém se týkal funkce “Zobrazit jako”, která umožňuje ukázat to, jak vypadá uživatelský profil u jiné osoby. Hackeři využili problému v samotném kódu. Přesněji hackeři odcizili tokeny k 50 milionům účtů. Díky těmto “tokenům” se mohli dostat do účtů uživatelů.

Facebook obsahoval bezpečnostní chybu. Hackeři napadli 50 milionů účtů

Přihlašovací tokeny jsou takovým ekvivalentem digitálních klíčů. Díky nim se nemusíte neustále přihlašovat do služeb heslem. A právě tyto tokeny byly odcizeny. Přesněji šlo o 50 milionů účtů a dalších 40 milionů bylo preventivně odhlášeno. Celkově se tak odhlásilo 90 milionů účtů. Jakmile se provede odhlášení, tak je token k ničemu. I díky tomu není potřeba měnit heslo, protože hackeři se k němu nikdy nedostali.

informacni zprava facebook Pokud byl váš účet zasažen, přijde vám oznámení

I díky tomuto bezpečnostnímu problému se momentálně funkce “Zobrazit jako” vypnula, bezpečnostní chyba již však byla opravena. Jakmile se provede důkladná kontrola, funkce se vrátí zpět. Vyšetřování Facebooku je teprve na začátku, může se také stát, že výsledný počet zasažených účtů bude větší. V tom případě se může stát, že se účet odhlásí a po přihlášení se vám v notifikacích může objevit informace přímo od Facebooku o tom, co se stalo, přesně jak můžete vidět na fotografii výše.

Odhlásil se vám v posledních dnech Facebook účet a přišlo vám oznámení od společnosti?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)