TOPlist

Vivo si licencovalo bezdrátové nabíjení na dálku. Využívat budou technologii Energous

bezdratove nabijeni na dalku

Bezdrátové nabíjení se v posledních letech rozšiřuje, vidět ho můžeme u většího počtu telefonů. Výhoda je samozřejmě v pohodlnosti, kdy nemusíte žádný kabel zapojovat do zařízení. Brzy bychom se měli dočkat i bezdrátového nabíjení na dálku. Jedná z prvních společností, která tento nový druh nabíjení bude podporovat, je Vivo.

Bezdrátové nabíjení na dálku? Společnost Energous umí až 4,5 metru

Za technologií s názvem WattUp 2.0 stojí americká společnost Energous. Tvrdí, že již nyní dokážou bezdrátově nabít telefon až do vzdálenosti 4,5 metru od vysílače. A to rychlostí až 20 W. Minulý týden byla oznámena spolupráce s čínským gigantem Vivo. Cílem je prozkoumat, jaké jsou možnosti pro masivní využití technologie WattUp 2.0 v telefonech.

Energous Wireless Charging 2.0

Energous Wireless Charging 2.0

Rozdíl oproti klasickému bezdrátovému nabíjení je v tom, že byste nemuseli používat podložku, ale stačilo by, abyste měli někdy v rohu postavený vysílač, který generuje vysokofrekvenční signál. Samotné vysílače by měly fungovat rovněž jako podložky. A to pro podporu rychlého nabíjení.

Čínská společnost Vivo ukázala v posledních letech to, že patří mezi nejvíce pokrokové společnosti v mobilním světě. Přišli první se čtečkou otisků prstů v displeji, vysunovacím mechanismem u smartphonů a nedávno představili i kompletně bezdrátový telefon Vivo Apex 2019. A právě pro takový typ zařízení by mohlo být nové bezdrátové nabíjení na dálku určeno.

Těšíte se na bezdrátové nabíjení na dálku?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)