TOPlist

Venkovní kamera Kami vydrží na baterii půl roku. A vůbec není drahá

bezdrátová venkovní kamera Kami na baterie

Společnost Yi Technology, kterou založilo, provozovalo a nakonec jako samostatnou značku pustilo do světa čínské Xiaomi, přišlo v minulosti na trh s bezpečnostní kamerou. Bezdrátová a baterií poháněná kamera Kami doplňuje stejnojmennou řadu zabezpečovacích elektronických produktů ze segmentu smart home. Kamery této značky jsou k dostání ve verzích vnitřní drátová, vnitřní bezdrátová a venkovní drátová. Tato verze je však odlišná – bezdrátová venkovní kamera Kami na baterie. Její nejzajímavější vlastností je bezpochyby to, že vydrží namontovaná v exteriéru sloužit na jedno nabití až půl roku.

bezdrátová venkovní kamera Kami na baterie slozeni

Z dalších významných parametrů můžeme zmínit třeba možnost připojení přes direct WiFi v pásmu 2.4 GHz. Exteriérový hlídač domu či bytu tak nepotřebuje pro spojení s telefonem či jiným sledovacím zařízením žádného prostředníka, například hub. O jednoduchou komunikaci se postará aplikace Kami Home. Za samozřejmost se pak dá považovat certifikace IP65, která potvrzuje odolnost proti deštivému počasí.

Introducing the Kami Wire-Free Outdoor Home Security Camera! | Battery Camera Wireless System

Introducing the Kami Wire-Free Outdoor Home Security Camera! | Battery Camera Wireless System

Bezdrátová venkovní kamera Kami má trochu překvapivě odnímatelné baterie. Jde o čtyři vysokokapacitní „tužkové“ 18650 články, které se nabíjejí v dodávané nabíječce. Po obrazové stránce zařízení poskytuje záznam ve FullHD kvalitě (1920 x 1080 px) při 20 snímcích za sekundu. To je pro bezpečnostní kameru více než dostačující. Noční režim je samozřejmostí.

Co se týká ceny, tak na tu se dá pohlížet ze dvou stran. Samotná kamera stojí 90 dolarů, tedy asi 2 000 Kč. S touto cenou je trochu levnější než podobná konkurence. U tohoto základu je ovšem potřeba počítat s tím, že sama o sobě zvládá nahrávat jen na vloženou SD kartu (maximálně 64 GB). Pokud budete chtít procházet starší záznamy na cloudu, jeho roční tarif vyjde na tři a půl tisíce. To je naopak trochu dražší než u jiných konkurentů. Je to jako přemýšlet o koupi levné tiskárny s drahými tonery. Záleží na tom, jak ji chcete využít.

Zaujala vás bezdrátová venkovní kamera Kami na baterie?

Zdroj: yitechnology.com, apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)