Bezdotykové ovládání v Pixel 4 nebude fungovat v každé zemi. Jak je na tom Česko a Slovensko?

google pixel 4 motion sense bezdotykove ovladani

Jedna z hlavních novinek u Pixel 4 telefonů, bude bezdotykové ovládání pomocí Soli radaru. Tento speciální radar, který Google několik let vyvíjel, dokáže přesně monitorovat gesta uživatelů. Jenže kvůli tomu, že Soli radar pracuje na frekvenci 60 GHz, musí Google certifikovat Pixel 4 v jednotlivých zemích. Bez certifikace nebude bezdotykové ovládání aktivní. S předstihem již víme o 53 státech, kde tato funkce bude fungovat.

Soli radar a bezdotykové ovládání nebude fungovat ve všech státech

Soli radar může fungovat ve tmě, i třeba přes plastové materiály. Díky tomu bude mít bezdotykové ovládání u Pixelu velkou výhodu například oproti technologii LG, kde se využívá pouze selfie kamera. Nicméně mínus je v tom, že společnost Google musí v jednotlivých zemích certifikovat telefon u regulačních agentur.

Už při prvotním představení této funkce Google upozornil, že funkce nebude dostupná ve všech státech. Díky tomu, že se k několika uživatelům již dostala před produkční verze Pixelu 4, víme celkem o 53 státech, kde bude funkce dostupná. Server XDA Developers objevil v APK souboru aplikace Motion Sense seznam států. Mezi nimi nechybí Česká republika, Slovensko, ale i třeba Velká Británie, USA, Německo, Polsko apod. Z větších států chybí například Japonsko, Indie nebo Rusko. Bohužel to ale neznamená, že by se v těchto zemích zároveň začaly telefony od Googlu oficiálně prodávat.

radar bezdotykove ovladani google pixel 4

V aplikaci byl nalezen i seznam aplikací, které budou od začátku využívat bezdotykové ovládání. Jedná se pouze o mediální aplikace jako je Spotify, YouTube Music, Google Play Music, Deezer, Apple Music, Shazam apod.

Těšíte se na Pixel 4 od Googlu?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (10)