TOPlist

Belkin SurgeStrip: Zásuvka pro váš Android (recenze)

Belkin SurgeStrip –  Náhledový obrázek

O tom, že je dobré mít elektronické přístroje ve své domácnosti chráněné, rozhodně nemůže být pochyb. K tomu nám může pomoci například přepěťová ochrana Belkin SurgeStrip, která ubrání náš počítač, televizi nebo jiné přístroje před zásahem blesku nebo elektrickým přepětím. No a navíc nabije i mobilní telefon. My jsme pro vás Belkin SurgeStrip důkladně otestovali.

Obsah recenze

Obsah balení

Jak by se u podobného typu zařízení dalo čekat, obsah balení není nikterak bohaty. Po otevření poněkud rozměrnější kartonové krabice se tak dočkáme pouze samotné přepěťové ochrany Belkin SurgeStrip a tištěné informační brožury.

Belkin SurgeStrip - Obsah balení

Vzhled a dílenské zpracování

Ačkoliv je celá konstrukce Belkin SurgeStrip vyhotovená z plastu, musíme řici, že je velice kvalitní. Podobně je na tom také design, který oproti jiným zařízením podobného typu opravdu vyniká. Sluší se však zmínit, že celé zařízení je poněkud rozměrnější (48,4 x 14 x 5,4 cm) a pro své uschování tak vyžaduje o něco více místa. Ukázková není ani hmotnost 699 gramů. Na vrchní straně přepěťové ochrany můžeme vedle čtveřice klasických vidlicových zásuvek typu E najít také hlavní vypínač, 2 USB porty a dvojici informačních LED diod. Dále zde najdeme už jen dvoumetrový napájecí kabel.

Belkin SurgeStrip - Konstrukce, hlavní vypínač

 

 

 

Průběh nabíjení pomocí Belkin SurgeStrip

Jak již bylo zmíněno, jednou z užitečných vlastností přepěťové ochrany Belkin SurgeStrip je přítomnost dvojice USB konektorů, určených pro nabíjení tabletů, telefonů a dalších přístrojů. My jsme vyzkoušeli nabíjení baterie s kapacitou 2 600 mAh. Tu se nám podařilo pomocí USB dobít z 0 na 100 % přibližně za 2,5 hodiny. Rychlost nabíjení pomocí některého z USB portů o něco nižší , než nabíjení pomocí kvalitní nabíječky zapojené do klasické elektrické zásuvky. Porty přitom papírově nabízí výstupní proud až 2,4 A. Tento fakt lze ovšem s klidným svědomím odpustit, neboť tento způsob nabíjení využijeme zřejmě pouze v případě plného obsazení všech vidlicových zásuvek. Chybět samozřejmě nemůže ani pasivní ochrana proti přepětí, která si poradí s kapacitou rázové energie až 525 J.

Belkin SurgeStrip - Průběh nabíjení pomocí USB

Kdy, kde a za kolik?

Se zakoupením přepěťové ochrany Belkin SurgeStrip nebudeme mít žádný problém, neboť je možné ji zakoupit hned u několika českých prodejců. Cenovka se pohybuje přibližně kolem 800 Kč.

Resumé

V konečném hodnocení můžeme říci, že přepěťová ochrana Belkin SurgeStrip splňuje téměř vše, co se od ní očekává a dokáže nabídnout ještě něco navíc. Výrobce chválíme za design a kvalitní zpracování celého zařízení. Kladně hodnotíme také přítomnost dvojice USB portů, které mohou posloužit pro nabíjení našich telefonů nebo tabletů při plném obsazení klasických vidlicových zásuvek a informačních LED diod indikujících správné zapojení. Výtku si od nás Belkin vysloužil pouze za větší rozměry a váhu celého zařízení. O něco vyšší je také cena, která převyšuje cenovky většiny přepěťových ochran v této kategorii. Nejsme si tak úplně jisti, zda to dvojice USB portů pro nabíjení telefonu dokáže vyvážit, pokud navíc zvážíme fakt, že nabíjení pomocí nich je o něco pomalejší.

Klady

+ Přítomnost USB portů
+ Kvalitní zpracování
+ Líbivý design
+ Přítomnost informačních LED diod 

Zápory

– Větší rozměry a váha
– O něco vyšší cena
– Pomalejší nabíjení pomocí USB

Za zapůjčení děkujeme společnosti Belkin.

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)