Aplikace, které nejvíc vyčerpávají baterii, zabírají místo a čerpají data podle AVG

avg_ico

Společnost AVG Technologies, známá svými nástroji pro čištění systému, vyhledávání a odstraňování malware, zveřejnila novou čtvrtletní studii, jejíž výsledky vás určitě budou zajímat! Publikuje v ní totiž informace o aplikacích, které mají nejhorší vliv na životnost baterie, zabírají mnoho místa, přenášejí velké množství dat a jsou náročné na výkon, což jsou problémy, s nimiž se potýká snad každý majitel chytrého telefonu nebo tabletu. Firma založila své závěry na souhrnných údajích ze své vlastní aplikace, která je v současné době nainstalována na více než milionu zařízení se systémem Android. Výsledky jsou roztříděné do několika kategorií, tak se na ně pojďme podívat.

Největší dopad na celkový výkon

V této kategorii se na první příčce umístila oficiální aplikace sociální sítě Facebook, následovaná hudebním přehrávačem Spotify a obrázkovou sítí Instagram. Za pomyslnými stupni vítězů skončila další sociální síť Path a alternativní repozitář aplikací Amazon AppStore. Další místa náleží aplikacím Samsung WatchOn, chatovacímu klientu BBM, hlasovému a textovému komunikátoru LINE: Free Calls & Messages, kulečníkové hře 8 Ball Pool a zpravodajství Daily Mail Online. AVG v tomto kontextu pochvalně zmiňuje aplikaci Netflix, která již není v “top 10”, a to díky listopadové aktualizaci, která snížila vybíjení baterie.

Aplikace s největším dopadem na celkový výkon Aplikace s největším dopadem na celkový výkon

Největší spotřeba baterie (automaticky spouštěné aplikace)

Nejvýraznější negativní dopad na celkovou výdrž baterie na jedno nabití má podle AVG služba Beaming Service od Samsungu. Na druhé příčce se umístil aktualizační software opět z dílny Samsungu – tentokrát Security Policy Updates. Následuje klient největší sociální sítě Facebook a komunitní navigace Waze, na jejíž obhajobu ale dodejme, že ke své funkci potřebuje permanentně rozsvícený displej, GPS signál a mobilní datové připojení. Pátá příčka náleží programu pro schovávání fotografií, protokolů volání, zpráv a videí před zvědavýma očima – Vault-Hide SMS ,Pics & Videos.

Automaticky spouštěné aplikace s největší spotřebou baterie Automaticky spouštěné aplikace s největší spotřebou baterie

Největší spotřeba baterie (aplikace spouštěné uživatelem)

V této kategorii náleží prvenství programu Samsung WatchOn. Na druhém místě je u nás neznámá aplikace OLX, stupně vítězů doplňuje zákaznický program Telstra 24×7. Do pětky se vešel ještě přehrávač Spotify a zdroj aplikací Amazon AppStore.

Uživatelem spouštěné aplikace s největší spotřebou baterie Uživatelem spouštěné aplikace s největší spotřebou baterie

Největší datové přenosy

Také kategorie aplikací s největšími datovými přenosy bude našince kvůli častému omezení mobilního připojení FUPem určitě zajímat. Zde se na první příčce usadila aplikace zpravodajského serveru Daily Mail Online. Druhé místo získala mikroblogovací sociální služba Tumblr, na třetím, čtvrtém a pátém místě potkáváme “staré známé firmy” – konkrétně Facebook, Instagram a Spotify.

Nejnáročnější aplikace z hlediska datových přenosů Nejnáročnější aplikace z hlediska datových přenosů

Nejvíce zabraného prostoru

Z hlediska náročnosti na paměť zařízení náleží prvenství “kecálkovi” Tango: Free Video Calls & Text. Za ním následuje již potřetí zmiňovaný program Daily Mail Online, což pro tohoto renomovaného vydavatele jistě není dobrá vizitka. Bronz si odnáší Facebook a za stupni vítězů pak skončily Spotify a prográmek LINE camera – Selfie & Collage pro úpravu a vylepšování fotografií. Nutno konstatovat, že vítěz předchozího vydání – aplikace deníku NY Times – zjevně zapracoval na optimalizaci a z tohoto žebříčku se zcela vytratil.

Programy, zabírající nejvíce prostoru v úložišti Programy, zabírající nejvíce prostoru v úložišti

Několik tipů pro lepší výkon

Pokud vás trápí problémy s výkonem, AVG připravilo několik základních tipů:

  • Vypněte nepotřebná oznámení a oznamovací aplikace.
  • Vypněte specifické funkce aplikací, které nepoužíváte, jako je například sledování polohy.
  • Pravidelně provádějte mazání datové cache větších aplikací pro úsporu místa.
  • Tam, kde je to možné, omezte množství přenesených dat změnou intervalů automatických aktualizací, nebo dovolte aktualizace jen při připojení přes Wi-Fi.
  • Snižte jas displeje a vypněte bezdrátové funkce (Wi-Fi, Bluetooth, NFC, atd.), když je zrovna nepoužíváte.
  • Pokud chcete, aby vaše zařízení Android fungovalo optimálně, je lepší si rozmyslet instalaci výše uvedených populárních aplikací.

Celou zprávu společnosti AVG si můžete pohodlně prolistovat na serveru SlideShare.net.

Zdroje: AVG, Android Authority, Pocket Lint.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)