Tipy na aplikace: 4x autoškola pro Android

autoskola_ico

Připravujete se na získání řidičského oprávnění, nebo byste se rádi ujistili, že si z autoškoly pamatujete všechna pravidla silničního provozu? Stačí si nainstalovat jednu z aplikací, které najdete v Obchodě Play. Pojďme se podívat na stručný přehled čtyř, jež jsou zdarma a získaly od uživatelů známku vyšší než 4,0.

Autoškola

První aplikace tohoto přehledu má sice poněkud zastarale působící uživatelské rozhraní, nicméně vývojáři, pracující pod hlavičkou Entis-Design, slibují “aktuální testové otázky doprovázené obrazovým materiálem” a “simulaci reálného testu”. Dodejme, že s tou aktuálností to v praxi nebude až “tak žhavé” – zdrojem testových otázek je Věstník dopravy MD ČR k datu 11. 11. 2012. Samotný program byl také aktualizován naposledy v prosinci 2012.

Aplikace nabízí režimy prohlížení, procvičování a časově omezený test na body, ve kterém je ovšem možné zvolit vždy právě jednu správnou odpověď.

Aplikace má na svém kontě více než sto tisíc instalací a průměrnou známku 4,5. Instalační balíček velký 4,3 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším.

Spokojeným uživatelem je například Dominik Jiřikovský, který napsal: “Parádní aplikace! Nemusíte s sebou tahat knížky a na zkoušky se můžete připravovat v podstatě kdekoliv. Moje příprava na závěrečky byla jenom z této aplikace a udělal sem bez problému. Nemůžu si stěžovat.”

The app was not found in the store. :-(

Autoškola 2015

Autoškola 2015 vývojáře Jamese Deera zaujme nejen moderním grafickým prostředím s dlaždicemi, nápadně připomínajícím uživatelské rozhraní Windows Phone, ale i aktuálností podkladů – otázky jsou aktuální k 1. prosinci 2014. Ovládání je jednoduché – nejprve si zvolíte požadovanou skupinu oprávnění, pak se můžete vrhnout na zkouškový test na čas. V placené verzi, která přijde na necelých 25 korun, můžete navíc sledovat své pokroky ve formě statistik a procvičovat vybrané otázky.

Tento program si stáhlo přes padesát tisíc uživatelů a jeho známka v Obchodě Play je 4,3. 10 MB velký soubor lze instalovat na zařízení s Androidem 2.2 a vyšším.

S tímto programem je spokojený Michal Vojtíšek, jenž ke svým pěti hvězdičkám přidal komentář: “Výsledky z free verze by si měla placená natáhnout, abych nepřišel o historii testů atd. I přes to se jedna o nejlepší aplikaci pro přípravu na testy.”

Autoškola 2021
Autoškola 2021

Autoškola Testy – eTesty

V tomto případě se jedná o mobilní verzi webové aplikace www.Autoskola-Testy.cz pro procvičování testů z autoškoly, se kterou je aplikace propojena, takže testy vyplněné v mobilu uvidíte i na webu. Také tento program si klade za cíl připravit své uživatele na závěrečné zkoušky, nebo je otestovat, nakolik znají aktuální znění dopravních předpisů. Kromě konkrétních oborů otázek (pravidla provozu, dopravní značky, bezpečná jízda, dopravní situace, podmínky provozu, předpisy provozu, zdravotnická příprava) nabízí i testy, se kterými se setkáte v autoškolách.

Pouhých 692 KB velký program si stáhlo přes deset tisíc uživatelů. Průměrná známka je 4,1 a instalovat lze na telefony a tablety s Androidem 2.1 a novějším.

Za uživatele, kterým vyhovuje tento program, citujme Miroslava Císaře: “Je to naprosto úžasná aplikace pro všechny skupiny. Jen škoda že musíte být online, ale jinak super mohu jen doporučit.”

The app was not found in the store. :-(

Allianz Křižovatky

Pokud je vaší slabinou řešení dopravních situací na křižovatkách, pak by vás mohla zaujmout aplikace Allianz Křižovatky. Tentokrát se nejedná ani tak o program typu “autoškola v mobilu” – samotní tvůrci ho definují jako “hru”. Jako hlavní výhody jsou jmenovány:

  • jednoduché ovládaní autíček, super grafika, stále nové křižovatky
  • časové limity a zvyšující se náročnost
  • jde o soutěžní hru! Každý měsíc budou odměněni 3 výherci
  • jako bonus najdete interaktivní mapy nebezpečných křižovatek metropolí ČR
  • na hře spolupracovali dopravní experti a Policie ČR

Z testování můžeme potvrdit, že řešení křižovatek na čas je rozhodně zábavnější než suché testování, nicméně pokud se připravujete na závěrečnou zkoušku, patrně více oceníte aplikace, vycházející z reálných testů.

Tato aplikace má na svém kontě přes deset tisíc stažení a průměrnou známku 4,0. Instalačku velkou 4,5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším.

Jeden z uživatelů o tomto programu napsal: “Moc pěkná aplikace, i sponzor je do toho zapleten “příjemně”. S narůstající složitostí mě bolí čelo z věčného “no jo, já XXXXX :-)””

Allianz Křižovatky
Allianz Křižovatky

Knihy

Pokud se na získání řidičského oprávnění teprve připravujete, možná využijete některou z knížek, které si můžete zakoupit v Obchodě Play:

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)