Google začne nabízet automatické mazání historie polohy i webové aktivity

automaticke mazani google

Jedním z největších problémů moderní online doby je soukromí. Společnosti chtějí vědět co nejvíce informací o vaši webové aktivitě, využívání aplikací i třeba historii polohy. Někteří lidé to neřeší vůbec, další jdou do extrémů a kvůli anonymitě se ochuzují o pohodlí a zajímavé funkce. Jedna z nejobvyklejších obav je před Googlem. Aby se tyto obavy zmírnily, společnost zavedla nové automatické mazání historie polohy a webové aktivity.

Automatické mazání historie polohy i webové aktivity již brzy

Google používá soukromá data uživatelů k lepšímu zaměření reklam. Pokud ale nechcete mít reklamy, které se objevují podle vašich zájmů a informací, co o vás Google ví, můžete je ručně mazat. To ale samozřejmě není moc ideální.

automaticke mazání histori polohy webové aktivity

Google tak tohle mazání automatizuje. Vybrat si budete moct ze dvou časových úseků, po kterou má Google uchovávat vaše data. K dispozici bude automatické mazání po třech anebo osmnácti měsících. Jakmile uběhne tato doba, budou příslušná soukromá data vymazána.

Nová funkce se postupně bude rozšiřovat v následujících dnech a týdnech. Najdete ji v nastavení Google účtu v sekci Historie polohy a webu. Jak to na telefonu vypadá, můžete vidět v GIF obrázku výše.

Aktivujete si automatické mazání historie polohy a webové aktivity u Google?

Zdroj: blog.google, androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)