TOPlist

Asus Vivowatch SP jsou nové chytré hodinky, které dokážou měřit EKG i krevní tlak

asus vivowatch sp

Už před více než rokem Asus představil chytré hodinky VivoWatch BP, které se mohly spolehnout na mnoho senzorů. Tento rok byla představena moderní verze VivoWatch SP, která již má i normální design. Pojďme si novinku představit.

Chytré hodinky Asus VivoWatch SP mají GPS, nechybí ani měření EKG

Měření probíhá pomocí senzorů. A to klasicky na zadní straně, tak i v rámu hodinek. Výsledné měření krevního tlaku využívá data z elektrokardiografického (EKG) i fotoplethysmografického (PPG) senzoru. Kromě toho měří hodinky i hladinu stresu. Aby se uživatel ve všech údajích vyznal, připravil Asus i funkci HealthAI, která vás provede vším potřebným.

asus vivowatch sp predstaveni

Hodinkám nechybí ani GPS nebo výškoměr. Samozřejmostí je propojení s telefonem. Potěší voděodolnost 5ATM a také baterie o výdrži 14 dní. Samotně tělo hodinek je vyrobeno z keramiky. Stejně jako minulý rok, i tentokrát se nedostalo na WearOS, ale Asus používá vlastní systém. Hodinky se do prodeje dostanou ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku, cena prozatím nebyla odhalena.

ASUS VivoWatch SP hands-on at IFA 2019

ASUS VivoWatch SP hands-on at IFA 2019

Jak se vám líbí Asus VivoWatch SP?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)