Asus bude muset přejmenovat své ZenFone pro Indii

zákaz prodeje asus zenfone v indii

Asus používá značku ZenFone už dlouhou dobu a váže se nejen na jejich mobilní telefony, ale také na tablety a notebooky. Prodej těchto zařízení byl zakázán nejvyšším soudem v Dillí, protože ochrannou známku Zen vlastní tamní společnost Telecare Network India.

Jaký je důvod zákazu prodeje Asus ZenFone?

Společnosti Telecare Network India vlastní ochranné známky pro Zen a Zen Mobiles. Telecare zdůraznil, že ochrannou známku využívá již od roku 2008 v názvech jejich mobilních zařízení a Asus začal používat název Zen až v roce 2014. Asus u soudu argumentoval tím, že pojem Zen je všeobecný termín a nelze si ho zaregistrovat. Ačkoli s ním soud souhlasil, namítl, že samotný Asus se pokusil v Indii zaregistrovat ochrannou známku Zenfone.

Jaké dopady bude mít soud pro Asus?

Soud rozhodl, že je nepřijatelné, aby se na jednom trhu prodávala zařízení se stejným názvem. Jeho aktuálním rozhodnutím je zastavení prodejů mobilů, tabletů a notebooků, které mají v názvu slovo Zen, od 26. července. Asus má naplánované další slyšení u soudu na 10. července, kde dostane šanci obhájit prodej svých produktů a pokusí se zrušit tento zákaz. Nejvíce by se tento zákaz podepsal na aktuálně prodávaných modelech Asus ZenFone 6, ZenFone Max a hlavně levném ZenFone Live.

Co říkáte na tento problém se stejnými názvy produktů?

Zdroj: androidauthority.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)