Assassin’s Creed: Identity láká grafikou i obsahem

Assassin’s Creed Identity titulka

Assassin’s Creed je mezi hráči bezesporu velmi ceněná značka a na svém kontě má již několik velmi úspěšných titulů pro PC i konzole. Vedle těch se už stihla podívat i na mobilní telefony a tablety s Androidem, naposledy prostřednictvím hry Assassin’s Creed: Pirates. Pro rok 2015 však Ubisoft spolu s herním studiem Blue Byte chystá masivní útok na naše zařízení (a zejména pak na jejich hardware).

Assassin's Creed Identity 1

Novinka z univerza Assassin’s Creed nesoucí podtitul “Identity” slibuje opravdu krásnou grafiku, srovnatelnou právě se staršími tituly Assassin’s Creed pro PC/konzole. Ten, kdo hrál Assassin’s Creed 2, mi dá jistě zapravdu, že právě jemu se Identity místy hodně blíží. A to nejen zasazením celého příběhu do renesanční Itálie, vždyť AC: Identity využívá některé textury, modely a jiné, založené na těch z původních her pro PC! Těšit se rovněž můžeme na proměnlivé počasí nebo dynamické osvětlení. Hra pochopitelně nenabídne tak rozlehlou mapu a obsáhlé mise, na jaké jsme si zvykli u jejích “dospělých” příbuzných, na to je zatím krátký i ten nejlepší mobilní hardware. Namísto toho bude rozčleněna do menších lokací i jednodušších misí. I tak se však nejspíš bude jednat o zatím originálu nejvěrnější mobilní Assassin’s Creed.

Assassin's Creed Identity 2

Hra spadá do žánru akční RPG, umožní tedy například volbu zaměření vašeho zabijáka. Na výběr budou 4 třídy, každá se speciálními schopnostmi. Berserker například zvládne zasáhnout více nepřátel najednou, Shadowblade házet nože a kouřové granáty, Zloděj vykrádat kapsy kolemjdoucích a Podvodník zmate nepřátele převleky. Ve hře si můžete vytvořit až dva zabijáky a postupně vylepšovat jejich vybavení a schopnosti. Na pomoc při plnění misí si budete moci zavolat i jiné hráče.

Menší obavy může vyvolávat model financování, Assassin’s Creed: Identity bude totiž Free to Play, stáhnete ji tedy zdarma, nicméně ve hře budou obsaženy mikrotransakce. Bude tedy hodně záležet, do jaké míry bude hra hratelná i bez nákupů za skutečné peníze, případně na kolik takovéto nákupy vyjdou. Hra má sice do finálního vydání stále poměrně daleko, nicméně pro uživatele iOS v Austrálii a na Novém Zélandu už byla vydána první testovací verze a tak se můžeme alespoň pokochat prvním gameplay videem.

Assassin’s Creed Identity | iOS iPhone / iPad Hands-On – AppSpy.com

Assassin's Creed Identity | iOS iPhone / iPad Hands-On - AppSpy.com

 

Zdroje: PhoneArena.com, Cnet.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)